کارشناس سازمان هواشناسی از شروع پایداری هوا از امروز تا فردا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت خبر داد و گفت: این وضعیت با فعالیت سامانه بارشی جدید از روز سه‌شنبه و بازگشت بارندگی‌ها، به پایان می‌رسد.

امین‌حسین نقشینه روز یکشنبه اعلام کرد: امروز و فردا به دلیل جو پایدار در شهرهای صنعتی و پر جمعیت مثل تهران اصفهان و اراک شاهد کاهش کیفیت هوا  و آلودگی هوا هستیم.   

وی گفت: عصر فردا بارش پراکنده در برخی نواحی کرمانشاه، کردستان، زنجان، همدان و لرستان را پیش بینی می‌کنیم.

به گفته نقشینه، روز سه‌شنبه ورود سامانه بارشی را در غرب، جنوب غرب،  نواحی مرکزی، سواحل شمال،  دامنه های جنوبی البرز،  اردبیل و برخی نقاط آذربایجان شرقی پیش بینی می‌کنیم.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بر این اساس انتظار بارش باران و در مناطق سردسیر برف را داریم. روز چهارشنبه فعالیت سامانه بارشی در شرق، مرکز، شرق سواحل شمالی و زاگرس مرکزی تداوم‌خواهد داشت وحتی غرب اصفهان هم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

به گفته نقشینه این سامانه اواخر وقت چهارشنبه از سمت شرق کشور خارج و پنج شنبه آسمان بیشتر مناطق کشور آفتابی است.

وی اضافه کرد: روز سه شنبه و چهارشنبه کاهش دمای محسوس در سواحل دریای خزر تا ۱۰درجه،  در اردبیل ۶ درجه و در دامنه های جنوبی البرز تا ۱۲ درجه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه پیش بینی می‌شود. دما در شمال شرق کشور نیز تا ۱۲ درجه کاهش خواهد یافت.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز خلیج فارس مواج و روز سه‌شنبه و چهارشنبه دریای خزر مواج است.

به گفته نقشینه، در تهران امروز شاهد شکل گیری غبار محلی هستیم و هوا صاف و بدون بارش است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۰۹:۰۹ ,۲۳ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در منطقه ۲ شدیدترین وضعیت آلودگی هوا را داریم، گفت: ۱۶ ...

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از اواخر وقت امروز سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و در برخی نقاط خوزستان، ایلام، لرستان، بوشهر، ...

کیفیت هوای پایتخت، امروز (جمعه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۱۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های ...

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی روز چهارشنبه و از افزایش آلاینده های جوی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی تا آخر هفته خبر داد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی