فارس نوشت: رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از افزایش ترافیک پایتخت با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها خبر داد.

سردار محمد حسین حمیدی رئیس پلیس راهور پایتخت از افزایش ترافیک تهران با بازگشایی مدارس خبر داد و اظهار داشت: هنوز به ترافیک پیش از دوران شیوع کرونا نرسیدیم و با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، شاهد افزایش ترافیک شهر تهران خواهیم بود. 

سردار محمد حسین حمیدی در برنامه تلویزیونی در انتهای الوند اظهار داشت: ترافیک تهران و آلودگی هوا سابقه 60 ساله دارد و مقطعی که شاهد شیوع کرونا بودیم ترافیک تهران موضوعیت خود را از دست داده بود و به دلیل محدودیت ها، در خیلی مقاطع تردد به سهولت انجام می شد.

وی ادامه داد: امروز پس از فراگیری واکسیناسیون و بازشدن مشاغل و بازگشایی مراکز اداری و تجاری، از اول مهر شاهد پرحجم شدن ترافیک در تهران شدیم. 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران تاکید کرد: در کل کشور نیز این شرایط وجود دارد. نقش خودروها در تردد شهری به دلیل شیوع کرونا در این اتفاق تاثیر داشته و در عین حال ضعف حمل و نقل عمومی و ریختن بار ترافیک بردوش شخصی ها، بر افزایش ترافیک دامن زده است. 

سردار حمیدی تصریح کرد: ما هنوز به دوره پیک ترافیک قبل کرونا نرسیدیم و امروز نسبت به دوران کرونا ترافیک بیشتر شده است؛ وقتی مدارس و مراکز درسی بازگشایی شود قطعا ترافیک افزایش می یابد.

وی عنوان کرد: تعداد خودرو در شهر تهران 18 درصد نسبت به قبل از کرونا افزایش یافته است. کنترل تعداد خودروها در تهران نیاز به نهادهای بالادستی دارد شهرداری وظیفه خدمات شهری را دارد و افزایش حمل و نقل عمومی و محدود کردن تردد خودروهای شهری و توسعه محدوده طرح ترافیک از جمله کارهایی است که برای کنترل ترافیک و آلودگی شهری انجام داده است. 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: در رسانه ها مصاحبه های زیادی از سوی مسوولان منتشر می شود که تهران قفل می شود و از 20 سال پیش این سخن ها بیان شده است. علت عدم این اتفاق، توسعه شهر است و پل ها و تونل ها و... ترافیک را در بخش های مختلف توزیع کرد اما اگر بخواهیم توسعه شهری را خودرو محور ادامه دهیم شاهد افزایش سفر و ترافیک در سال های آتی و افزایش آلودگی شهر می شویم. 

سردار حمیدی در توصیه به شهروندان برای کاهش ترافیک یادآور شد: خیلی از خدمات را می توان غیرحضوری انجام داد و می توان سفرهای غیرضروری را حذف کرد و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کرد. اگر تصادفی رخ داد باید شهروندان با صبوری خودروها را از مسیر خارج کرده و از صحنه تصادف عکس بگیرند.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۴:۴۶ ,۲۳ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


مدیر مرکز مدیریت راه‌ها گفت: دوربین‌‌های نظارت تصویری در حال حاضر ترافیک سنگین در آزادراه کرج-قزوین حدفاصل ساسانی تا مهرویلا و ترافیک نیمه ...

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: از زمانی که افزایش ساعت اجرای طرح ترافیک در تهران اجرایی شده ۲۰ درصد از ازدحام خودروها در سطح شهر ...

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از آمادگی شورای شهر برای ارائه راهکارهای علمی رفع مشکل ترافیک خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: ترافیک در آزادراه قزوین – کرج محدوده پل فردیس سنگین گزارش شده است.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی