مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، در واکنش به صدور کارت واکسن تقلبی در مجموعه وزارت بهداشت، توضیحاتی ارائه داد.

علیرضا رحیم نیا، ضمن تأیید مواردی از تخلف در صدور کارت‌های واکسن تقلبی، گفت: متولی واکسیناسیون همکاران معاونت بهداشت هستند و قاعدتاً تمامی گزارش‌هایی که به ما می‌رسد، پیگیری می‌شود. اما، با توجه به تعداد نیروهای بازرسی، امکان کنترل همه مراکز واکسیناسیون را نداریم.

وی افزود: متأسفانه موردی ممکن است باشد که پیگیری می‌کنیم، اما به صورت گسترده چنین تخلفی نیست. اما ممکن است افرادی صاحب نفوذ باشند و کارهای غیر قانونی هم انجام دهند.

رحیم نیا ادامه داد: این مورد را حتماً پیگیری می‌کنیم و اگر شناسایی شود، حتماً کارت‌ها باطل خواهد شد.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، در پاسخ به این سوال که سرنوشت واکسن‌هایی که به اسم افرادی که واکسن نزده‌اند چه می‌شود، گفت: یک زمان با کمبود واکسن مواجه بودیم و سوءاستفاده می‌شد که قطعاً این پرونده‌ها پیگیری می‌شود و قطعاً برخورد می‌شود. اما، حالا که کمبود واکسن نداریم، موضوع سوءاستفاده از واکسن، تقریباً منتفی است.

رحیم نیا در پاسخ به صدور کارت واکسن تقلبی آسترازنکا، افزود: یک فرم تهیه شده بود که من از مسئولان بازرسی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خواستم زیر بار نروند و امضا نکنند. زیرا، ما متولی سلامت مردم هستیم.

وی در همین زمینه توضیح داد: در این فرم که به امضای چند نفر از جمله نیروهای بازرسی دانشگاه‌ها می‌رسید، فردی که می‌خواهد به خارج از کشور برود، عنوان واکسن او را بخواهند عوض کنند که من گفتم صد درصد تخلف است.

رحیم نیا تاکید کرد: ما کوتاه نمی‌آییم و شدیداً برخورد می‌کنیم و حتی اگر یک مورد تخلف در زمینه واکسن از نیروهای جز و رده بالای وزارت بهداشت، قابل قبول نیست.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت افزود: اگر فردی هم شناسایی شود، حتماً اطلاع رسانی خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

۱۱:۳۱ ,۲۴ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


سخنگوی سازمان غذا و دارو در توییتی به ارزان شدن واکسن سینوفارم پس از ورود واکسن برکت به چرخه واکسیناسیون خبر داد.

با رسیدن مجموع واکسن‌های تزریق شده به عدد 30 میلیون و 338 هزار و 254 دوز، رکورد تزریق واکسن در کشور شکسته شد. هم اکنون مجموع واکسن‌های تزریق شده ...

آنتونی فائوچی، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی و کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی در این کشور گفت این گونه جدید ممکن است به قدری قوی ...

افزایش واکسیناسیون در کاهش روند بستری و مرگ و میر بیماران کرونا تاثیر خوبی دارد واز طرفی رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز بهتر شده که بر روند ...

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از افراد بالای ۶۰سال که هر دو دز خود را واکسن سینوفارم و یا برکت تزریق کرده و ۴ ماه از تزریق دومین دز آن ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی