تعداد خطوط شخصی قطع‌شده به دلیل مزاحمت پیامکی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به ۳۵۷ هزار و ۲۱۰ شماره رسید.

قرن نو ـ گروه فناوری اطلاعات: برای جلوگیری از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، راه‌های مختلفی ازجمله استفاده از سامانه *800# که برای ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی که از طریق سامانه‌های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره‌های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شد، ایجاد گردید و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز سامانه ۱۹۵ را برای ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسال می‌شدند، راه‌اندازی کرد.

 مسدود کردن خطوط شخصی پس از اینکه کسب‌وکارها با مسدود شدن سرشماره‌های پیامکی، به ارسال پیامک تبلیغاتی با خطوط شخصی اقدام کردند، اتفاق افتاد و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصمیم گرفت سامانه 195 را برای مقابله با پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسال می‌شوند، راه‌اندازی کرد.

ازسوی‌دیگر، مسدود کردن سرشماره‌های شخصی بدون شکایت از طرف کاربران، از طریق شناسایی رفتار سیم‌کارت‌هایی که تنها به ارسال پیامک‌های انبوده اقدام می‌کردند و استفاده‌های دیگری ازجمله تماس و پیامک نداشتند هم راه دیگری برای جلوگیری از ارسال پیامک‌های مزاحم با شماره‌های شخصی بود.

 براین‌اساس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از زمان مسدود کردن پیامک‌های مزاحم، تعداد خطوط شخصی قطع‌شده به دلیل مزاحمت پیامکی را اعلام می‌کند که طبق این آمار، تا امروز، ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰ تعداد ۳۵۷ هزار و ۲۱۰ خط شخصی به دلیل مزاحمت پیامکی قطع شده است.

 کاربران در صورت مواجهه با پیامک‌هایی که اقدام به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی با شماره شخصی می‌کنند، می‌توانند شماره موردنظر را به سامانه ۱۹۵ ارسال کرده تا روند مسدود کردن سیم‌کارت‌های مزاحم را تسریع کنند.

5965

۱۱:۴۸ ,۲۴ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


کارگروه خدمات پیامکی ارزش افزوده و  پیامک انبوه در شبکه های ارتباطی، الزامات صیانت محتوایی خدمات پیامک انبوه در ...

این روزها برای مشترکان همراه اول پیامکی با زبان چینی ارسال می‌شود که باعث کنجکاوی و تعجب مشتریان این اپراتور شده است.

طبق آخرین آمار، تا کنون بیش از ۳۵۳هزار شماره شخصی دلیل مزاحمت‌های پیامکی مسدود شده است.

مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اعلام کرد: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ارسال پیامک‌های تبلیغاتی ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی