بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده امروز (دوشنبه) در چین، سویه دلتای کروناویروس در این کشور شیوع گسترده یافته و این کشور در حال انجام اقدامات لازم برای مهار آن است.

 مسافران شهرهایی از چین که شیوع کووید۱۹ در آن ها نسبت به سایر شهرها بیشتر بوده، مشمول قوانین سختگیرانه کرونایی از جمله رعایت قرنطینه می شوند.

به گفته مقامات کشور چین، در تاریخ ۱۴ نوامبر (روز گذشته) ۳۲ مورد ابتلای بومی به کووید۱۹ گزارش شده که بیشتر آن ها در شهر "دالیان" این کشور به ثبت رسیده است.

بر اساس گزارش ها، سویه دلتای کروناویروس باعث شیوع گسترده این بیماری در ۲۱ استان و منطقه در چین شده است.

در حالی که آمارهای مرتبط با شیوع فعلی بیماری کووید۱۹ در چین از آمارهای این بیماری در دیگر کشورهای جهان که هم اکنون درگیر مقابله با این بیماری هستند کمتر است، اما مقامات چین خواستار کنترل هر چه بیشتر شیوع این بیماری هستند.

همچنین چین توانسته در شیوع فعلی کووید۱۹ با انجام اقدامات لازم به منظور مقابله با این بیماری از جمله ردیابی دقیق تماس های افراد، انجام آزمایش های متعدد کووید برای افراد مشکوک به این بیماری و اعمال محدودیت های کرونایی، شیوع این بیماری را در چندین منطقه این کشور مهار کند.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، چین تا روز گذشته در مجموع ۹۸ هزار و ۳۱۵ مورد ابتلا به کووید۱۹ را به ثبت رسانده و ۴۶۳۶ تن نیز جان خود را بر اثر عوارض ابتلا به این بیماری از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۶:۴۰ ,۲۴ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بایدن معتقد است پکن نباید در تعیین قوانین تجارت جهانی شرکت داده شود. به گفته وی، چین نباید در تعیین و توسعه قوانین مربوط به تکنولوژی و تجارت ...

گستردگي جغرافيايي شيوع گونه دلتاي ويروس كرونا در چين، دولت چين را به انجام اقدامات سخت گيرانه به منظور پيش گيري از گسترش بيشتر ويروس وا داشته ...

واکسن کرونا به یکی از باارزش‌ترین کالاهای امروز دنیا تبدیل شده است که ارزش بازار آن 190 میلیارد دلار تخمین زده شده است و دو شرکت چینی یک‌چهارم ...

چین تعدادی از مقامات دولتی را به دلیل ناکامی در مهار شیوع کووید -۱۹ که باعث ایجاد ۹۰۰ مورد عفونت در سراسر کشور در کمتر از یک ماه گذشته شده، مجازات ...

چین در راستای مقابله با شیوع مجدد ویروس کرونا در پایتخت، سفر از مناطق آلوده به کرونا به شهر پکن را ممنوع کرد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی