تیم ملی ایران در غیاب اسکوچیچ و جهانبخش که محروم هستند تغییراتی در ترکیب خود خواهد داشت.

قرن نو- گروه ورزشی:  تیم ملی ایران امروز در اولین بازی دور برگشت خود رد اردن به مصاف سوریه خواهد رفت. سوری ها در نهایت موفق به گرفتن مجوز از کنفدراسیون فوتبال آسیا برای برگزاری دیدارهای خانگی خود در سوریه نشدند و حالا باید در امان از تیم ملی ایران میزبانی کنند. ایران با 13 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و در صورتی پیروز در بازی امروز گام بلندی برای قطعی کردن صعود خود برخواهد داشت. سوریه هم که با 2 امتیاز قعرنشین است آخرین امیدهای خود را در بازی برابر شاگردان اسکوچیچ جست و جو می‌کند.

اما تیم ملی کشورمان در حالی به مصاف سوریه خواهد رفت که سرمربی و کاپیتان خود را به همراه ندارد. اسکوچیچ در بازی برابر  لبنان کارت قرمز گرفت و  علیرضا جهانبخش هم که به دلیل دوکارته شدن در این دیدار غایب خواهد بود. اما غیبت جهانبخش باعث ایجاد تغییراتی در تیم ملی خواهد شد.


با وجود تزلزل علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم ملی در دیدار گذشته برابر لبنان به نظر می‌رسد او باز هم بنا بر تصمیم کادر فنی همچنان فیکس باشد. این شرایط در حالی است که بیرانوند این روزها وضعیت خوبی در تیم باشگاهی خود هم ندارد.


در خط دفاعی برخلاف دیدار گذشته امید نورافکن در دفاع چپ حضور خواهد داشت و صادق محرمی در دفاع راست به میدان خواهد رفت. دو مدافع میانی هم همچون دیدارهای قبل، محمدحسین کنعانی‌زادگان و شجاع خلیل‌زاده خواهند بود.


هافبک‌های اسکوچیچ در دیدار با سوریه، سعید عزت‌اللهی، احمد نورالهی، علی قلی‌زاده و وحید امیری هستند. در این دیدار وحید امیری یک خط جلوتر آمده و به جای جهانبخش که به دلیل دو کارته شدن محروم است بازی خواهد کرد.


اما در غیاب مهدی طارمی به نظر می رسد این بار کریم انصاری فرد در ترکیب قرار بگیرد. مگر اینکه اسکوچیچ  مانند دیدار برابر لبنان که صیادمنش را زودتر راهی میدان کرد در این دیدار هم این بازیکن را به مهاجم باتجربه ایران ترجیح بدهد.

ترکیب احتمالی تیم ملی برابر سوریه
علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، امید نورافکن، سعید عزت‌اللهی، علی قلی‌زاده، احمد نورالهی، وحید امیری، سردار آزمون و کریم انصاری‌فرد.

 

 

۱۰:۰۵ ,۲۵ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


ترکیب تیم ملی ایران برابر بحرین احتمالاً با چند تغییر نسبت به بازی با هنگ‌کنگ همراه خواهد بود.

شاگردان اسکوچیچ، منامه طلسم‌شده را به شهر رؤیاهای فوتبال ایران تبدیل کردند.

شاخص‌ترین و مهم‌ترین غایب سوریه در این بازی حساس عمر خربین خواهد بود

لبنان با شکست برابر امارات فرصت نزدیک شدن به کره و ایران را از دست داد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی