رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور نیروی انتظامی برای امروز و فردا از بارش برف در محورهای مناطق کوهستانی و بارش باران در سطح جاده های کشور خبر داد و از رانندگان برون شهری خواست قبل از اقدام به سفر خودروهای خود را به زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی مجهز کنند.

سرهنگ احمد شیرانی افزود: با توجه به اعلام هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر شرایط ناپایدار جوی و از طرفی سطح نارنجی برای استانهای همدان، خراسان شمالی، اردبیل، کرمانشاه، خراسان رضوی، گیلان، مازندران، گلستان،سمنان، تهران، البرز، قزوین، اصفهان، لرستان، چهارمحال بختیاری،  قم، مرکزی و کهکیلویه و بویراحمد، از رانندگان برون شهری خواست با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از هرگونه سرعت غیر مجاز خودداری کنند.

 وی با اعلام پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید برف و باران و کاهش شدید دما در جاده های این استانهای یادشده، تصریح کرد: بر این اساس هموطنانی که قصد سفر در جاده های این استانها را دارند می بایست آمادگی لازم برای رانندگی در شرایط برفی و بارندگی  را داشته باشند.  

شیرانی با تاکید براینکه برودت هوا باعث یخ زدگی و افزایش لغزندگی در جاده های کوهستانی خواهد شد، گفت: همراه داشتن زنجیر چرخ و اطمینان از سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو قبل از سفر از الزامات رانندگی در این شرایط است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور بر رعایت احتیاط در رانندگی و همچنین رانندگی با سرعت مطمئنه و مراعات فاصله طولی بیشتر با خودرو جلویی در این شرایط تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۰:۳۳ ,۲۵ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران با بیان اینکه امروز جمعه، ۲۱ آبان ماه در اکثر مناطق تهران کیفیت هوا در وضعیت قابل‌ قبول قرار خواهد گرفت، گفت: ...

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، بارش باران در این استان از فردا (۲۵ آبان ماه) آغاز می‌شود و چهارشنبه (۲۶ آبان ماه) احتمال وقوع رگبار ...

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در نقاط مختلف کشور و کاهش دما در نیمه شمالی ...

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در ۱۵ استان و کاهش دما تا ۱۴ درجه در شمال شرق کشور طی امروز (۲۶ آبان ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی