مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی از زیرمجموعه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با ارسال پیامکی به ناشران دیجیتال و متقاضیان دریافت جواز تکثیر نرم‌افزارهای خارجی، آنها را از استفاده از نام و عنوان پلتفرم‌های خارجی که طبق قوانین کشور فیلتر شده‌اند، منع کرد.

قرن نو ـ گروه فناوری اطلاعات: طبق اطلاعیه منتشرشده توسط مدیریت اداره صیانت و بررسی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، ناشرین دیجیتال، نمایندگان و متقاضیان مجوز تکثیر نرم‌افزارهای خارجی نباید از نام و عنوان پلتفرم‌های خارجی فیلترشده مانند تلگرام، یوتیوب و توئیتر استفاده کنند.

استفاده از نام این پلتفرم‌ها به هر شکل اعم از محیط نرم‌افزار یا روی بسته نرم‌افزار مطلقاً ممنوع است و بنا بر اطلاعیه صادرشده به چنین نرم‌افزارهایی هولوگرام تعلق نخواهد گرفت.

این مرکز از ناشران دیجیتال و متقاضیان مجوز درخواست کرده تا جهت اجتناب از هزینه‌های احتمالی و مشروط شدن نرم‌افزار، ممنوعیت اعلام‌شده را رعایت کنند.

بسیاری از ناشران دیجیتال، آدرس‌ شبکه‌های اجتماعی خود را روی بسته‌های نرم‌افزاری‌شان برای ارتباط بیشتر با مخاطبان‌ خود درج کرده‌‌اند؛ اما اکنون به نظر می‌رسد با توجه به اطلاعیه منتشرشده ازسوی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، آنها باید جهت حذف این عناوین اقدام کنند.

ناشران دیجیتال، اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند که مجوز عرضه و نشر محصولات و عناوین دیجیتال، نشر آنلاین، سامانه پیامکی، نشر کاربرمحور و… را از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی دریافت کرده‌اند.

طبق برنامه مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد برای پاکسازی بازار از محصولات ناسالم و با محتوای نامناسب، تمامی نرم‌افزارهای تولیدی در بازار ایران باید از این مرکز هولوگرام دریافت کنند.

5965

۱۱:۴۰ ,۲۵ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


توئیتر امکان ارسال توئیت به استوری اینستاگرام را برای کاربران iOS فعال کرد.

وزیر فناوری هند اعلام کرده است غول‌های رسانه‌های اجتماعی آمریکایی که در این کشور فعالیت می‌کنند، ملزم هستند از قوانین هند تبعیت کنند.

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی بر ارائه راهکاری برای رفع فیلتر شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌هایی مانند توئیتر تأکید کرد.

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی، گفت: نظر من این است که توییتر باید رفع فیلتر شود، چرا توییتر برای مسئولین آزاد باشد و برای مردم آزاد ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی