فیلم «رؤیاهای خالکوبی‌شده»، مستندی که با حمایت ایرانسل ساخته شده و روایتگر تلاش چند نوجوان عاشق فوتبال برای رسیدن به فوتبال حرفه‌ای است، جایزۀ جشنوارۀ جهانی فیلم‌های ورزشی میلان ایتالیا را دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این مستند، روایتی جذاب از چند نوجوان عاشق فوتبال از شهرهای مختلف ایران است که با شرکت در کمپ‌های استعدادیابی مشترک ایرانسل و لالیگا (سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال اسپانیا)، با هم رقابت می‌کنند تا بتوانند برای آموزش فوتبال زیر نظر مربیان حرفه‌ای به اسپانیا بروند.

مستند رویاهای خالکوبی شده کمپ استعدادیابی فوتبال لالیگا | ایرانسل

رؤیاهای خالکوبی‌شده، در سی‌ونهمین جشنوارۀ فیلم‌های ورزشی میلان ۲۰۲۱، موفق به دریافت تقدیرنامۀ هیئت داوران و مدال بلورین جشنواره از فرانکو اسکانی، رئیس فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی شد.

در آیین پایانی این رویداد که با پیام توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک برگزار شد، چهره‌های مطرح فرهنگی و ورزشی ازجمله شهردار میلان، مدیران باشگاه‌های آث‌میلان، اینترمیلان و رئال مادرید و شماری از چهره‌های فرهنگی ایتالیا حضور داشتند.

مستند رویاهای خالکوبی شده کمپ استعدادیابی فوتبال لالیگا | ایرانسل

مستند رؤیاهای خالکوبی‌شده که با حمایت ایرانسل و با تهیه‌کنندگی بهزاد توکلی و مهدی گنجی ساخته شده، پیش از این نیز توانسته بود علاوه‌بر نامزدی جایزه در چهار رشته، دیپلم افتخار هیئت دوران «جشن مستقل سینمای مستند ایران» را دریافت کند. در جشنواره فیلم فجر نیز این فیلم، نامزد بهترین مستند سال و در چهاردهمین جشنوارۀ سینما حقیقت، در چهار بخش نامزد دریافت جایزه شده بود.

مستند رویاهای خالکوبی شده کمپ استعدادیابی فوتبال لالیگا | ایرانسل

کمپ‌های استعدادیابی ایرانسل ـ لالیگا، پیرو تفاهم‌نامه میان ایرانسل و سازمان لیگ اسپانیا «لالیگا» و با هدف دسترسی مشترکان ایرانسل به محتوای ویدئویی باکیفیت و اختصاصی لالیگا و نیز بهبود کیفیت فوتبال در ایران به‌ویژه در میان نوجوانان طی سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ برگزار شد.

مستند رویاهای خالکوبی شده کمپ استعدادیابی فوتبال لالیگا | ایرانسل

طی دوره‌های شش‌گانه برگزاری این کمپ، در مجموع بالغ بر پنج هزار ویدئو به ایرانسل ارسال شد که هیئت داورانی متشکل از پیشکسوتان فوتبال ایران؛ ازجمله احمدرضا عابدزاده، فرشاد پیوس، محسن خلیلی، خسرو حیدری، علیرضا مرزبان، مهدی پاشازاده، رحمان رضایی و کتایون خسرویار این ویدئوها را بررسی کردند.

شش دورۀ این کمپ استعدادیابی با حضور بازیکنان و سفیران لالیگا نظیر «لوئیس گارسیا»، «ژولیو باپتیستا»، «گایزکا مندیتا» و «کریستین کارمبو» در کنار جمعی از بازیکنان حال حاضر و پیشکسوت تیم ملی و باشگاه‌های ایران برگزار شد و ۴۲۰ نوجوان مستعد، پس از طی مراحل آموزشی لازم، گواهینامۀ حضور در کمپ را دریافت کردند.

مستند رویاهای خالکوبی شده کمپ استعدادیابی فوتبال لالیگا | ایرانسل

در پایان کمپ‌های شش‌گانه نیز، فوتبالیست‌های نوجوان منتخب شش دوره، برای بازدید از لیگ فوتبال اسپانیا و انجام چند بازی تدارکاتی، در قالب یک تیم هفده‌نفره شامل نوجوانانی از اهالی شهرهای سرباز (استان سیستان و بلوچستان)، اصفهان، رضوانشهر، مس سرچشمه، تهران، تالش، مشهد، بابل، جویم، دوگنبدان، میاندوآب، آبادان و تبریز به کشور اسپانیا اعزام شدند.

انجام سه بازی دوستانه با تیم‌های نوجوانان «خیرونا»، «اتلتیکومادرید» و «لگانس»، بازدید از شهرهای بارسلون و مادرید، حضور در ورزشگاه‌های «نیوکمپ»، «سانتیاگوبرنابئو» و «واندا متروپولیتانو»، بازدید از مقر لالیگا و ملاقات و تمرین با سفیر لالیگا، تماشای یکی از مسابقات لالیگا میان تیم‌های «لگانس» و «ویارئال» و آشنایی با امکانات حرفه‌ای فوتبال اسپانیا ازجمله برنامه‌های این اردوی تدارکاتی بود.

5965

۱۶:۳۹ ,۲۵ آبان ۱۴۰۰

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی