مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:‌ روز آینده در ۱۸ استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به بارش باران و وزش باد در روز جاری در استان‌هایی نظیر اردبیل، خراسان شمالی، خراسان رضوی، زنجان، کردستان، همدان و سواحل خزر بیان کرد: امروز همچنین در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف هم برای ساعاتی داریم.

وی افزود: امروز شدت بارش‌ها در استان‌های گیلان و مازندران است و روز چهارشنبه بارش در نوار شمالی کشور کاهش می‌یابد. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز آینده در شرق لرستان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب استان مرکزی، شمال فارس، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، کرمان، یزد، خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش برف و باران و وزش باد داریم.

ضیائیان با بیان اینکه از پنج‌شنبه 27 آبان تا شنبه 29 آبان در اغلب مناطق کشور جوی آرام داریم، گفت: این موضوع موجب افزایش غلظت و انباشت آلایند‌ه‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهد شد.

وی عنوان کرد: روز آینده در برخی نقاط نیمه جنوبی فارس، کرمان و هرمزگان، رگبار و باران و در ارتفاعات برف و ورزش باد پیش‌بینی می‌شود و روز جمعه در ارتفاعات کرمان بارش پراکنده برف و وزش باد خواهیم داشت.

 سرما در کشور و کاهش دما تا 14 درجه در برخی شهرها/ هشدار به کشاورزان

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: در 2 روز آینده در شمال شرق کشور دمای هوا 7 تا 14 درجه کاهش می‌یابد و در استان‌های دامنه جنوبی البرز شامل قزوین، البرز، تهران و سمنان و نواحی مرکزی و شرق کشور کاهش 6 تا 12 درجه‌ای دما خواهیم داشت.

ضیائیان بیان کرد: در این راستا احتمال افت فشار گاز و افزایش مصرف انرژی و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی و صدمه به ماشین آلات و ادوات کشاورزی وجود دارد که ‌توصیه می‌شود مدیریت در مصرف حامل‌های انرژی، احتیاط در تردد جاده‌ای و فعالیت‌های کو‌هنوردی، جابه‌جایی محصولات برداشت شده باغی و زراعی به انبار و استفاده از ضدیخ در رادیاتورها در دستور کار باشد.

 یخبندان در 18 استان

وی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا ابری، گاهی بارش پراکنده همراه با وزش پیش‌بینی می‌شود و در روزهای پنج‌شنبه و جمعه آسمان تهران صاف خواهد بود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 8 و 3 درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده اردبیل، بجنورد و زنجان با کمینه دمای 7 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای 31 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود.

ضیائیان اظهار کرد‌:‌ روز آینده در 18 استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۷:۱۱ ,۲۵ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


از امروز تا شنبه در بیشتر مناطق کشور به خصوص سواحل شمالی کاهش محسوس دما بین۶ تا ۱۲ درجه رخ خواهد داد.

در استان‌های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی مرکز، جنوب، جنوب شرق کشور و استان‌های واقع در امتداد زاگرس مرکزی و ...

بارش‌ها در فارس، بوشهر، یزد، کرمان، خراسان جنوبی، جنوب اصفهان، جزایر تنگه هرمز و خلیج فارس و برخی مناطق هرمزگان، کهگیلویه و بویر احمد و چهار ...

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران افزایش تدریجی دما طی چهار روز آینده و انباشت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

در کرمان، جنوب و شرق فارس، جنوب بوشهر، هرمزگان، جزایر واقع در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز، خراسان جنوبی و شمال سیستان‌ و بلوچستان بارش پراکنده ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی