طرحی با عنوان «صیانت از حقوق عامه در برابر حیوانات خطرناك» از سوی ٧۵ نماینده مجلس تدوین شده است؛ درحالی‌كه نظام‌های حقوقی پیشرو در دنیا در حال تدوین قوانین به‌روز درخصوص حمایت از حقوق حیوانات هستند، مجلس انقلابی در اقدامی عجیب طرحی با عنوان «صیانت از حقوق عامه در برابر حیوانات خطرناك» را اعلام وصول كرد.

طرح مذكور از سوی ٧۵ نماینده مجلس تدوین شده است. براساس این طرح موادی به كتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) افزوده می‌شود كه برابر آن واردات، تولید، تکثیر، پرورش، خرید و فروش، حمل‌ونقل و گردانیدن اعم از پیاده و یا با وسیله نقلیه و نگهداری حیوانات وحشی، نامتعارف، مضر و خطرناک، از قبیل: کروکودیل (تمساح)، لاک‌پشت، مار، سوسمار، گربه، موش، خرگوش، سگ و سایر حیوانات نجس‌العین و میمون ممنوع می‌شود.

طرح مذكور مجازات افرادی را كه از این عناوین سرپیچی كنند، جزای نقدی معادل ده تا سی برابر حداقل حقوق کارگری و نیز ضبط حیوان مربوطه اعلام کرده است.

5965

منبع: شرق 

۱۸:۲۸ ,۲۵ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


در سال 2019 بود که بانک جهانی چشم‌انداز مثبتی از رشد اقتصاد جهانی در سال 2020 ارائه کرد اما آغاز شیوع ویروس کرونا روند رشد اقتصادی را در اکثر کشورهای ...

قیمت نفت خام در معاملات امروز، دوشنبه، در حالی تثبیت شد که کاهش شدید ذخایر انبارهای نفت آمریکا نگرانی از اختلافات اوپک پلاس را خنثی کرد.

بازار رقابت کامل بازاری است که تعداد زیادی تولیدکننده و مصرف‌کننده بر سر یک کالای همگن و خاص به داد و ستد می‌پردازند.

عباس هاشمی گفت: انجمن لوازم خانگی قراردادی را با یکی از بانک های کشور امضا کرد که به موجب آن تولیدکنندگان اعضای انجمن، فروشگاه‌ها و مراکز عرضه ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی