معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: به منظور رفاه هر چه بیشتر حال مردم، هیچ خودرویی تا سقف سه میلیون تومان جریمه توقیف نخواهد شد، اما از این مبلغ به بالا و در صورت مشاهده پلیس خودرو اعمال قانون می‌شود.

سرهنگ عین الله جهانی گفت: با توجه به شرایط یادشده مبنی بر افزایش سقف جریمه تا مبلغ سه میلیون تومان برای جلوگیری از توقیف خودرو، هر خودرویی اعم از پلاک شهرستان و غیره که دارای بیش از این مبلغ جریمه باشد توقیف و اعمال قانون خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا پیش از این میزان جریمه خودروها برای توقیف یک میلیون تومان بود، اظهار داشت: اجرای این طرح تعداد رانندگان کمتری را متوجه خواهد شد و این افراد فرصت بیشتری برای پرداخت جرایم خود دارند.

خودروهای فاقد تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ جریمه خواهند شد

معاون اجتماعی پلیس راهور نیروی انتظامی درخصوص نحوه تردد رانندگان در فصل زمستان در خارج از شهرها نیز گفت: با توجه به شرایط ناپایداری جوی به خصوص جاده های مناطق کوهستانی، خودروها باید مجهز به تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ باشند و در غیر این صورت توسط پلیس راهور اعمال قانون خواهند شد.

سرهنگ جهانی با تاکید بر اینکه ممکن است برای راننده ای این سوال پیش بیاید که مثلا در هوای آفتابی چه نیازی به زنجیر چرخ است که در پاسخ به این سوال باید گفت: بسیاری از رانندگان از شرایط جوی و جاده های مناطق کوهستانی مسیر تردد خبر نداشته و ممکن است پس از ورود به این مناطق هم خود و هم دیگران را دچار دردسر کنند که پلیس با درایت و مدیریت خود مانع آنان خواهد شد.

وی تصریح کرد: پلیس با توجه به مسئولیت و وظیفه خود می تواند در هر لحظه از رانندگان درخواست مشاهده تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ را کند که عدم وجود این تجهیزات سبب اعمال قانون توسط پلیس می شود.

سرهنگ جهانی با تاکید بر اینکه از رانندگان می خواهم با حفظ آرامش و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگانی یاری رسان پلیس در ارائه خدمات باشند، گفت: از رانندگان برون شهری می خواهم از هرگونه مسافرت غیر ضروری در جاده ها خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۱:۳۳ ,۲۶ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


افزایش تصاعدی خودروهای برقی نشان می‌دهد آنها تا اوایل دهه 2040 بازار جهانی خودرو را در اختیار خواهند گرفت؛ این امر بازار نفت را تحت‌تأثیر قرار ...

موزه خودورهای تاریخی ایران با نمایش لیموزین آب‌طلاکاری شده، رولزرویس سیلور گوست احمد شاه قاجار، فانتوم ۴ ضدگلوله، کالسکه سلطنتی ناصرالدین ...

نوسانات قیمتی در بازار خودرو بالا گرفته است و در حالی که خودروهای پراید و مونتاژ کماکان در حال گران شدن هستند خودروهای پژو کاهش قیمت ها را تجربه ...

رئیس پلیس راهور گفت: حدود ۲۹۹ هزار خودرو به‌خاطر عدم واکسیناسیون مالک یا راننده جریمه یک میلیون تومانی شدند.

نظر خود را ثبت کنید