کمک‌داور سابق فوتبال ایران می‌گوید در جام جهانی 2018 قرار بوده تا علیرضا فغانی و کمک‌هایش فینال این بازی‌ها را سوت بزند.

قرن نو - گروه ورزشی:رضا سخندان کمک داور سابق فوتبال ایران و رئیس فعلی دپارتمان کمیته داوران فدراسیون فوتبال امروز با حضور در یک برنامه تلویزیونی  در پاسخ به این سوال که تصور می شد علیرضا فغانی بازی فینال جام جهانی را سوت بزند اما به یکباره داور آرژانتینی برای بازی نهایی انتخاب شد! گفت: کولینا رییس کمیته داوران فیفا علاقه زیادی به تیم داوری ایرانی داشت. ما پیش از بازی نهایی قضاوت های خوبی در بازی های محول شده داشتیم و رسانه ها نیز به این موضوع اشاره می کردند و نه تنها ما بلکه پیش بینی هم بر این بود تیم داوری ایرانی برای قضاوت بازی نهایی انتخاب شود.

ما بازی های سختی را به خوبی قضاوت کردیم. به خصوص بازی آرژانتین – فرانسه. زمانی که این بازی تمام شد خیلی ها به ما می گفتند تیم شما دیدار پایانی جام جهانی را سوت خواهد زد. اما به یکباره داور آرژانتینی برای بازی نهایی انتخاب شد. او بازی افتتاحیه را سوت زده بود و در جریان بازی ها هم مصدوم شده بود و خوب تمرین نمی کرد. به نظر من گاهی سیاست ها موجب می شود که تصمیم اتخاذ شده حتی از سوی بالاترین رده ها فنی نباشد. یکی دو ماه بعد از جام جهانی قرار به برگزاری انتخابات فیفا بود و گویی رییس فدراسیون فوتبال آرژانتین در این خصوص قول هایی داده بود. خب به نظر می رسد اگر فشاری به کولینا نمی آوردند او تیم داوری ایرانی را برای بازی نهایی انتخاب می کرد. البته او آدم خوبی است. زمانی که بازی رده بندی را سوت زدیم. در مراسم اهدای مدال به ما گفت تیم شما شایسته قضاوت در بازی نهایی بود و ما یک داوری به شما بدهکار شدیم. این از بزرگی اوست که چنین اعترافی می کند.

۱۱:۴۴ ,۲۶ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


در یکی از بازی های مقدماتی جام جهانی غنا با یک ضربه پنالتی مشکوک پیروز شد و با این شکست آفریقای جنوبی شانس رفتن به جام جهانی را از دست داد.

سازمان لیگ اسامی داوران هفته هفتم لیگ برتر را اعلام کرد.

رییس کمیته داوران درخصوص قضاوت بانوان در رقابت‌های فوتبال به نکاتی اشاره کرد.

رئیس کمیته داوران روند و دلایل حذف یا انتخاب داوران بین‌المللی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی ایران برای سال آتی را تشریح کرد.

نظر خود را ثبت کنید