افزایش چشمگیر موارد ابتلا در پی سرد شدن هوا

جولان دوباره ویروس کرونا در اروپا

با سرد شدن هوا، موارد ابتلا به بیماری کووید 19 در اروپا در حال افزایش است و کشورهای اروپایی در تلاش برای مهار موج جدید همه گیری از راه های مختلف هستند.

قرن نو - گروه بین الملل: در واکنش به موج جدید همه گیری در اروپا، کشورهای این قاره راهکارهای مختلفی از: اعمال قرنطینه برای افراد واکسینه نشده و تشویق گروه ها و افراد مخالف واکسن به تزریق تا اعمال محدودیت ورود به اماکن عمومی برای افراد واکسینه نشده را در پیش گرفته اند.

اسلواکی: به دنبال افزایش موارد ابتلا در این کشور، نخست وزیر اسلواکی اعلام کرد که محدودیت های جدیدی برای افراد واکسینه نشده وضع خواهد شد و این افراد تنها با در اختیار داشتن برگه ازمایش منفی، امکان ورود به اماکن عمومی را خواهند داشت. اسلواکی از جمله کشورهایی است که پایین ترین نرخ واکسیناسیون را دارد و تنها 45 درصد جمعیت این کشور واکسینه شده اند. 

ایتالیا: این کشور که پس از بریتانیا، دومین آمار مرگ و میر ناشی از همه گیری در اروپا را دارد، قوانین سخت گیرانه ای را در رابطه با رعایت پروتکل های بهداشتی بویژه در بخش حمل و نقل اعمال کرده است. در این رابطه، قطارها موظفند تا به محض مشاهده علائم بیماری در هر مسافر، توقف کرده و با مراکز بهداشتی تماس بگیرند. 

اوکراین: آمار افرادی که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند، بسیار متغیر و از 20 درصد جمعیت تا 80 درصد جمعیت است. همچنین و به رغم اعمال محدودیت های سختگیرانه تر توسط دولت، مخالفان واکسیناسیون در این کشور تظاهراتی علیه واکسیناسیون اجباری انجام داده اند. 

آلمان و هلند: به دنبال افزایش موارد ابتلا در این دو کشور، رهبران از مردم خواسته اند تا واکسیناسیون خود را کامل کنند و همچنین در هلند، قرنطینه سه هفته ای اعلام شده است. البته تظاهرات و مخالفت ها علیه واکسیناسیون در هر دو کشور ادامه دارد.
 

۱۰:۲۰ ,۲۷ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


گروه بسیار کوچک از افرادی که علیه کووید-19 واکسینه شده‌اند، به دلایل مختلفی جان خود را از دست داده‌اند.

ایران به عنوان یکی از کشورهای مشارکت‌کننده در سازوکار کوواکس، با استفاده از منابع مالی خود، دومین محموله از واکسن کووید ـ ۱۹ آسترازنکا را ...

صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه با استناد به داده‌های وزارت بهداشت بحرین اعلام کرد: واکسن کروناویروس اسپوتنیک وی از اثربخشی ۹۴.۳ درصدی برخوردار ...

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تاخیر در تزریق دوز دوم واکسن کرونا عارضه‌ای ایجاد نمی‌کند، اما باید پس از دسترسی به واکسن، دوز دوم حتما تزریق ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی