معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از اواخر وقت امروز سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و در برخی نقاط خوزستان، ایلام، لرستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و غرب خلیج فارس موجب بارندگی، وزش باد شدید موقت و رعد و برق خواهد شد.

محمد اصغری درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، اراک، کرج، اصفهان، مشهد و تبریز ادامه دارد و روز آینده نیز در شهرهای تهران، کرج، مشهد، تبریز هوا آلوده خواهد بود و روز دوشنبه اول آذر در مشهد و تبریز هوای آلوده خواهیم داشت.

وی ادامه داد: از اواخر وقت امروز سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و در برخی نقاط خوزستان، ایلام، لرستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و غرب خلیج فارس موجب بارندگی، وزش باد شدید موقت، گاهی رعد و برق خواهد شد و روز آینده بارش در این مناطق تشدید می‌شود و برخی نقاط فارس، اصفهان، قم و کردستان را نیز در برمی‌گیرد.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز دوشنبه اول آذر در استان‌های تهران، کرج، قزوین و زنجان در کنار دیگر استان‌های ذکرشده بارش خواهیم داشت، گفت: در دو روز آینده بارش در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی به صورت برف خواهد بود.

اصغری با بیان اینکه روز سه‌شنبه دوم آذر در شمال شرق و نواحی مرکزی کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، افزود: روز چهارشنبه در نواحی غربی و مرکزی سواحل خزر، بارش  خواهیم داشت.

وی درباره آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت: امروز آسمان تهران صاف و غبارآلود است و روز آینده آسمانی نیمه ابری همراه با غبار محلی، گاهی بارش پراکنده در تهران خواهیم داشت. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 13 و 5 درجه خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 30 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و بجنورد با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۵:۳۳ ,۲۹ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


هوای شهرهای اراک، شیراز، مشهد، اصفهان و اهواز امروز (یکشنبه) به ترتیب با شاخص های ۱۰۴، ۱۰۴، ۱۰۵، ۱۲۱ و ۱۳۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس ...

اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد:طی امشب و فردا، در نواحی پرتردد انباشت آلاینده ها و در ارتفاعات گاهی مه رقیق پیش بینی می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی از شروع پایداری هوا از امروز تا فردا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت خبر داد و گفت: این وضعیت با فعالیت سامانه بارشی جدید ...

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی روز چهارشنبه و از افزایش آلاینده های جوی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی تا آخر هفته خبر داد.

نظر خود را ثبت کنید