هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ از مبدا شهر شنزن چین با ۶۰ تن لوازم الکترونیکی و مخابراتی در فرودگاه بین‌المللی پیام در کرج به زمین نشست.

قرن نو - گروه فناوری اطلاعات: در سال ۹۹ کشور چین رتبه نخست را در تجارت با ایران داشته و حدود ۲.۳ میلیارد دلار کالا از این کشور وارد ایران شد.

براساس آمارهایی که پیش از این از اتاق بازرگانی تهران منتشر شده بود، لوازم الکترونیکی و قطعات و لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر در لیست پرحجم‌ترین کالاهای وارداتی از چین هستند و با راه‌اندازی فرودگاه بین‌المللی پیام و تمرکز منطقه ویژه اقتصادی آن بر حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، واردات کالاهای الکترونیکی از این نقطه مورد توجه ویژه قرار گرفت.

بر همین اساس هم مسیر پروازهای کارگو از مبدا چین به مقصد فرودگاه بین‌المللی پیام با هدف تامین نیاز تولیدگنندگان به مواد اولیه به ویژه در بخش کالاهای IT و ICT برقرار شده است و نخستین محموله حاوی ۶۰ تن لوازم الکترونیکی و مخابراتی روز گذشته از مبدا چین در فرودگاه پیام وارد کشور شد.

نادر ثناگو مطلق، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام از برقرای مسیر پروازهای کارگو (باری خارجی) از مبدا چین به مقصد این فرودگاه خبر داد و گفت: پس از پیگیری و مذاکرات صورت گرفته و با هدف رفع نیاز تولیدکنندگان به مواد اولیه به خصوص در بخش کالاهای IT و ICT این پرواز برقرار شده است.

او افزود: در همین راستا، روز یکشنبه، ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۰، پرواز بوئینگ 747 از مبدا شهر شنزن چین حاوی ۶۰ تن لوازم الکترونیکی و مخابراتی در فرودگاه بین‌المللی پیام به زمین نشست.

ثناگو مطلق با اشاره به اینکه به دنبال توسعه هرچه بیشتر مسیرهای پروازی از دیگر نقاط دنیا هستیم، اظهار داشت: با تحقق این مهم و باتوجه به ظرفیت‌های فرودگاه بین‌المللی پیام این آمادگی وجود دارد تا علاوه بر واردات کالاهای مورد نیاز، تولیدات داخلی در بخش‌های مختلف از جمله فناوری‌های نوین از طریق این فرودگاه به مقصد کشورهای هدف صادر شود.
 مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام استان البرز با اشاره به استقرار گمرک در این منطقه  تصریح کرد: باتوجه به اینکه صنعت و به ویژه صنایع مستقر در این منطقه نیازمند دسترسی به مواد اولیه برای تولید کالا و خدمات خود هستند، به همین منظور، رایزنی برای توسعه پروازهای باری با چندین کشور از جمله چین  صورت گرفته که امروز شاهد محقق شدن آن هستیم.

ثناگو مطلق  با اشاره به آمادگی فرودگاه بین‌المللی پیام برای توسعه هرچه بیشتر پروازها در این بخش گفت: در صورت تعلق گرفتن یارانه سوخت پروازهای کارگو، می‌توان شاهد رونق دوباره پروازها با هدف صادرات و واردات کالاها از طریق این فرودگاه باشیم.

۱۰:۵۹ ,۰۱ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


در ملاقاتی ویدئویی در روز چهارشنبه، ۲۹ اردیبهشت (19 می)، شی جین پینگ و ولادیمیر پوتین، رؤسای جمهوری چین و روسیه، از پروژه‌های مشترک هسته‌ای ...

کاریکاتوریست چینی با ترسیم اعضای گروه 7 به شکل حیوانات گوناگون، تلاش آن‌ها برای سرکوب چین را به سخره گرفت.

یک سال پس از تصویب و تحمیل قانون جدید امنیت ملی در هنگ‌کنگ، دستگیری‌های گسترده به بهانه‌های نامشخص، چیزی از آزادی بیان در این شهر باقی نگذاشته ...

مرگِ اولین چینی در اثر ابتلا به آبله‌ی میمونی نگرانی هایی را در سطح جهانی رقم زده چرا که بعد انتقال ویروس کرونا حالا نوبت این بیماری خطرناک ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی