دیمیتری روگوزین، مدیرعامل روسکوسموس، شرکت فضایی روسیه، از راه‌اندازی اینترنت فضایی این کشور با نام Sfera تا سال ۲۰۲۴ خبر داد.

قرن نو - گروه فناوری اطلاعات: او گفت: براساس این پروژه یک گروه متشکل از ۶۰۰ ماهواره به فضا پرتاب خواهد شد تا در مدار زمین قرار بگیرند و از سال ۲۰۲۴ اینترنت روسیه از فضا تامین خواهد شد.

شرکت فضایی روسه از سال جاری استقرار صور فلکی چند ماهواره‌ای Sfera را آغاز کرده است که شامل نسل بعدی ماهواره‌های چند طیفی می‌شود.

پیش از این ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه در نشست سالیانه خود از راه‌اندازی این پروژه و پرتاب بیش از 600 ماهواره ارتباطی و سنجش از راه دور خبر داده بود.

در صورتی که این پروژه مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیش برود، تا سال ۲۰۲۴ کاربران روس می‌توانند اینترنت موردنیاز خود را از ماهواره‌های فضایی دریافت کنند.

روسیه علاوه بر بودجه دولتی توسعه فناوری اینترنت ماهواره‌ای، ۹۵.۱ میلیون دلار  به پروژه Sfera اختصاص داده است که برای  توسعه دو نمونه اولیه فضاپیمای Skif برای ارایه اینترنت پرسرعت و ماراتن برای راه‌اندازی اینترنت اشیا صرف خواهد شد تا در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ به مدار زمین پرتاب شوند.

بخش دیگر این پروژه، توسعه فضاپیماهای ویژه حمل و انتقال ماهواره به مدار زمین با نام Express-RV است که روسیه وعده داده تا سال ۲۰۲۴ به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

۱۳:۴۸ ,۰۱ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


16 ماه مارس گذشته (26 اسفند 1399)، نهاد تنظیم مقررات اینترنت در روسیه تهدید کرد در صورتی که توئیتر به درخواست‌های دولت پاسخ مثبت ندهد این پلتفرم ...

سخنگوی کاخ سفید گفت که بایدن با پوتین صریح و سرراست خواهد بود. او گفت: این مزیت دیدار حضوری است. این با تماس تلفنی تفاوت دارد.

ارتش روسیه از روز جمعه، مانور نظامی گسترده ای را با حضور هواپیماهای جنگی مجهز به پیشرفته ترین موشک های مافوق صوت و در ادامه، چندین کشتی جنگی، ...

روسیه دستگاه لیزری -هسته ای ساخته است که می تواند ماهواره های دشمن را در مدار زمین از کار بیندازد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی