نیسان از طرح مفهومی کارخانه هوشمند تولید خودرو در شهر توچیگی ژاپن رونمایی کرد.

قرن نو ـ گروه فناوری اطلاعات: نیسان یک خط تولید هوشمند رباتیک‌محور در این کارخانه راه‌اندازی کرده است و ویدئوی منتشرشده از این غول خودروسازی، بازوهای رباتیک عظیمی را نشان می‌دهد که بدنه خودرو را به شاسی متصل می‌کنند، سطح بدنه را می‌سایند و بادقت اسکلت را می‌بندند.

اپراتورهای انسانی مستقر در کنار خط مونتاژ، به عملیات‌های رباتیک نظارت می‌کنند و مچ‌بندهای هوشمندی دارند که داده‌های خودرو را که از نقاط انتهایی اینترنت اشیاء (IoT) دریافت می‌شوند، نمایش می‌دهند.

ماژول‌های بازرسی رباتیک نیز همراه با ماشین‌آلات هوشمند برای سوار کردن قطعات اطراف شاسی و بدنه نصب شده‌اند.

کارخانه‌ی توچیگی اولین خط تولید کارخانه هوشمند نیسان است و این تشکیلات قرار است تولید یک خودروی الکتریکی کراس‌اوو به نام نیسان آریا را قبل از پایان سال مالی فعلی نیسان در بهار آینده آغاز کند.

نیسان از خط تولید خودگردان برای کاهش انتشار کربن‌دی‌اکسید در راستای هدف پاکسازی کربن ۲۰۵۰ خود بهره می‌برد.

این کمپانی همچنین قصد دارد با استفاده از این فناوری بر مشکل اوج‌گیریِ قابل‌پیش‌بینی کمبود نیروی کار ناشی از پیری جامعه ژاپن غلبه کند.

هیدِیوکی ساکاموتو، معاون اجرایی تولید و مدیریت زنجیره تأمین نیسان در این‌باره گفت: صنعت خودرو در یک دوره‌ تغییر بزرگ به‌سر می‌برد و حل چالش جهانی تغییرات آب‌وهوا ضروری است.

او افزود: درهمین‌راستا ما به این شرایط به چشم فرصتی برای تقویت تولید که جزئی از DNA ما است، به منظور توسعه و به‌کارگیری فناوری‌های نوآورانه برای غلبه بر چالش‌های پیش‌رو نگاه می‌کنیم.

5965

۱۲:۱۷ ,۰۲ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


زیان سه خودروساز بزرگ ایران در سال گذشته افزایشی 145 درصدی را تجربه کرد.

امیرحسین کاکایی گفت: در سال‌های اخیر خودروسازها برای کاهش زیان خود به واگذاری سهام‌ها روی آوردند و از درون ضعیف شدند و در حال حاضر معلوم نیست ...

رئیس سازمان بورس از افزایش قیمت خودرو درب کارخانه تا حد منطقی که مانع زیان دیدن خودروسازان شود، خبر داد.

رییس سازمان بورس در حالی خبر از تغییر مکانیزم قیمت‌گذاری خودرو و لغو قیمت‌گذاری دستوری آن داده است که پیش از این وزیر صمت وعده ارزانی قیمت ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی