پلیس امنیت اقتصادی ناجا در اطلاعیه‌ای از شناسایی و انهدام یک شبکه سازمان‌یافته اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق فروش رمزارزهای دیجیتال خبر داد.

به گزارش قرن نو، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس ناجا، در اطلاعیه این دستگاه آمده است: «کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی ناجا با رصد و پایش اطلاعاتی فضای مجازی یک شبکه سازمان‌یافته که با فروش رمزارز غیرقانونی «دریک» اقدام به اخلال در نظام اقتصادی و ارزی کشور کرده بودند را شناسایی و اعضای اصلی آن را دستگیر و این شبکه را متلاشی کردند.

کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی ناجا با انجام این مأموریت مهم که با هماهنگی دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی صورت گرفت؛ ضمن دستگیری اعضای اصلی شبکه، بیش از یک هزار و پانصد میلیارد ریال وجوه دریافتی از مردم را در حساب‌های متهمان کشف و برای جلوگیری از خروج وجوه مذکور به خارج از کشور حساب‌های آنها را مسدود کردند.»

وجوه توقیف‌شده مربوط به تعداد یک هزار و ۷۱۵ نفر بوده که اقدام به خرید رمزارز مذکور کرده بودند.

پلیس امنیت اقتصادی ناجا از مردم خواست با توجه به غیرقانونی بودن خرید و فروش رمزارزها جهت جلوگیری از تاراج سرمایه‌های خود به این معاملات ورود نکرده و در صورت مشاهده مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

5965

منبع: ایمنا 

۱۴:۱۲ ,۰۲ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران ۱۰ میلیون تومان است.

بانک مرکزی اعلام کرد: سامانه نیما امروز شنبه دوم خرداد ۱۴۰۰ شاهد عرضه حدود ۲۷۹ میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کشور ...

بیشتر شاخص های مهم بورسی جهان به شدت صعودی شدند.

قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار با افت همراه شد و به ۱,۰۵۰,۴۰۰ (یک میلیون و پنجاه هزار و چهارصد )تومان رسید.

نظر خود را ثبت کنید