نمایندگان دائم چین و روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز سه‌شنبه پیرامون برجام و مذاکرات آتی وین گفت‌وگو کردند.

«میخائیل اولیانوف» که ریاست هیات روس در مذاکرات برجام را برعهده دارد، با انتشار پیامی در توئیتر به این ملاقات که در ساختمان جدید دفتر نمایندگی دائم چین در وین برگزار شد اشاره کرد. 
وی نوشت: امروز با همکار و دوست خوبم «وانگ کوان» در محل جدید دفتر نمایندگی دائم چین ملاقات کردم. ما مواضع خود را در مورد پیمان آکوس و از سرگیری آتی مذاکرات وین در مورد برجام هماهنگ کردیم.
مذاکرات درباره ازسرگیری اجرای برجام و لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران قرار است هشتم آذر در وین برگزار شود. تا کنون ۶ دور مذاکره در وین میان ایران و گروه چهار به علاوه یک انجام شده است. اولیانوف دیروز در مصاحبه‌ای اظهار داشت که هنوز برای اجرای برجام فرصت هست. اما پیش بینی اینکه مذاکرات وین چقدر طول خواهد کشید، سخت است. وی افزود: باید منتظر ماند تا ایران به وین برگردد و ابتدا به موضع این کشور گوش دهیم.
سفیر روسیه همچنین با انتشار پیامی در توئیتر، مذاکرات وین را سرنوشت‌ساز خواند و با تکرار مواضع جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد که گفت‌وگوها باید منجر به موفقیت شود.
جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مسئولیت پذیر بارها اعلام کرده است که در صورت لغو تمام تحریم‌های آمریکا به نحوی که قابل راستی آزمایی باشد، به اجرای تعهداتش در برجام باز می‌گردد.

 
 
 

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۵:۱۲ ,۰۲ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


ملاقات وزرای خارجه ۴ کشور عربی با همتایان آمریکایی و اسرائیلی خود، نشان از فصل جدیدی در روابط میان اسرائیل و اعراب می‌دهد.

فارن پالسی نوشت: عربستان سعودی درصدد انتقام گرفتن از رئیس جمهوری آمریکا به دلیل موضع "غیردوستانه" واشنگتن در قبال ریاض بوده و به همین دلیل ولیعهد ...

یک فعال سیاسی اصول‌گرا براین‌عقیده است که فشار نمایندگان مجلس به تیم مذاکره‌کننده در وین منجر به افزایش قدرت چانه‌زنی طرف ایرانی در مذاکرات ...

برخی از مهم‌ترین کارشناسان اروپایی در حوزه سیاست خارجی و دیپلمات‌های اسبق، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به ایران و آمریکا، خواستار احیای هرچه ...

در حالیکه گزارش‌ها حامی از آمادگی پیونگ‌یانگ برای هفتمین آزمایش هسته‌ای است، آمریکا از چین و روسیه به دلیل مخالفت با اقدامات بیشتر سازمان ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی