امروز با پیشرفت علم بیماری سرطان از جمله بیماری‌هایی است که تا حدودی می‌تواند قابل درمان باشد، به شرطی که نشانه‌های این بیماری را جدی بگیرید و قبل از اینکه دیر شود، به پزشک متخصص مراجعه کنید.

سرطان پستان شایع‌ترین سرطان در میان زنان در ایالات متحده به شمار می‌رود که از هر هشت زن یک نفر را مبتلا می‌کند.

میلیون‌ها زن به دلیل تشخیص به موقع و بهبود در درمان از این بیماری جان سالم به در می‌برند.

در اینجا ۱۴ علامت هشدار دهنده سرطان پستان را که معمولا نادیده گرفته می‌شوند، بر می‌شماریم.

۱. تغییرات ناگهانی در پوست، ۲. عفونت‌های مکرر و تب‌های طولانی مدت، ۳. ایجاد توده‌هایی در زیر بغل، روی گردن یا کشاله ران و مشاهده غدد لنفاوی متورم، ۴. درد پیوسته پشت و کمر، ۵. تغییرات ناگهانی در ناخن‌ها، ۶. سرفه مزمن، تنگی نفس و خس خس سینه، ۷. ایجاد تغییراتی در دهان، ۸. سوزش مزمن معده، ۹. درد، تورم یا قرمزی در سینه‌ها، ۱۰. ضعف یا خستگی مزمن، ۱۱. درد شکم همراه با افسردگی، ۱۲. کاهش وزن بی‌دلیل، ۱۳. درد شکم یا لگن، ۱۴. افزایش وزن شکم و نفخ.

منبع : فرارو 

۱۵:۲۵ ,۰۲ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


کبری خزعلی - رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده در نامه به رییس جمهور نوشت: مافیای دارو زمینه‌ساز ترویج سقط جنین جنایی شده است.

لیست ۱۰۰ ثروتمند چین امسال شاهد تعدادی از زنان کارآفرین بود که گرچه تعداد آنها اندک بوده اما توجه جامعه جهانی را به خود جلب کرد.

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تاکید کرد که ایجاد مزاحمت برای اطفال و زنان در معابر و اماکن عمومی جرم و قابل مجازات است.

سیدمحمد کاظمی: علیرغم غیبت تعداد زیادی از هنرپیشه های مطرح زن در جشنواره ی چهلم ، خوشبختانه اتفاقات خوبی رخ داده و به خصوص در بخش بهترین های ...

نظر خود را ثبت کنید