سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در آستانه از سرگیری مذاکرات برجامی وین، گفت امیدواریم طرف ایرانی با حسن‌نیت وارد گفت‌وگوها شود.

وی گفت که واشنگتن امیدوار است که مذاکره‌کنندگان جدید ایران، دست‌کم با حسن‌نیتی مشابه گروه مذاکره‌کننده پیشین، به وین بیایند.

پرایس در پاسخ به این پرسش که آیا آمریکا آماده است گامی یک‌جانبه برای تشویق ایران بردارد، گفت که کشورش چنین قصدی ندارد و تنها آماده بازگشت متقابل به تعهدات برجامی است.

وی افزود که دولت بایدن هنوز به این نتیجه نرسیده است که تغییری در اولویت خود در قبال ایران که پیشبرد رویکرد دیپلماتیک است، ایجاد کند.

این مقام آمریکایی با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، گفت که عملکرد ایران نشان می‌دهد که آیا این کشور جدیت لازم را دارد یا خیر و چنانچه آمریکا احساس کند که ایران در پی وقت‌کشی است، گزینه‌های دیگری که با هم‌پیمانان خود درباره آن صحبت کرده است را روی میز خواهد گذاشت.

وی از توضیح بیشتر درباره این گزینه‌ها خودداری کرد.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۰:۰۴ ,۰۳ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


نماینده کنگره آمریکا از رویکرد اسرائیل در قبال ایران انتقاد کرد.

پیشرفت کند مذاکرات هسته‌ای و اختلاف‌های مهم پیش رو، احتمال شکست مذاکرات را بیش از پیش کرده است. در این میان، ایران و آمریکا هر کدام به دنبال ...

در حالی که مذاکرات هسته ای میان ایران و ایالات متحده به منظور احیای برجام به نقطه پایانی نزدیک شده است، قطر تلاش های خود به منظور رفع موانع ...

برخی از مهم‌ترین کارشناسان اروپایی در حوزه سیاست خارجی و دیپلمات‌های اسبق، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به ایران و آمریکا، خواستار احیای هرچه ...

نظر خود را ثبت کنید