سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در آستانه از سرگیری مذاکرات برجامی وین، گفت امیدواریم طرف ایرانی با حسن‌نیت وارد گفت‌وگوها شود.

وی گفت که واشنگتن امیدوار است که مذاکره‌کنندگان جدید ایران، دست‌کم با حسن‌نیتی مشابه گروه مذاکره‌کننده پیشین، به وین بیایند.

پرایس در پاسخ به این پرسش که آیا آمریکا آماده است گامی یک‌جانبه برای تشویق ایران بردارد، گفت که کشورش چنین قصدی ندارد و تنها آماده بازگشت متقابل به تعهدات برجامی است.

وی افزود که دولت بایدن هنوز به این نتیجه نرسیده است که تغییری در اولویت خود در قبال ایران که پیشبرد رویکرد دیپلماتیک است، ایجاد کند.

این مقام آمریکایی با تکرار برخی مواضع بی‌اساس، گفت که عملکرد ایران نشان می‌دهد که آیا این کشور جدیت لازم را دارد یا خیر و چنانچه آمریکا احساس کند که ایران در پی وقت‌کشی است، گزینه‌های دیگری که با هم‌پیمانان خود درباره آن صحبت کرده است را روی میز خواهد گذاشت.

وی از توضیح بیشتر درباره این گزینه‌ها خودداری کرد.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۰:۰۴ ,۰۳ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


یکی از دستاوردهای برجام ایجاد اختلاف میان آمریکا و اسرائیل بود. اگر این موضوع قبلاً یک تحلیل بود حالا دیگر یک خبر است.

نماینده کنگره آمریکا از رویکرد اسرائیل در قبال ایران انتقاد کرد.

ریچارد هاس، رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی در یادداشتی با تأکید بر احتمال بسیار بالای به نتیجه نرسیدن مذاکرات پیش‌رو میان ایران و ایالات ...

نمایندگان دائم چین و روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز سه‌شنبه پیرامون برجام و مذاکرات آتی وین گفت‌وگو کردند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی