مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: در آبان ماه نسبت به ماه‌های دیگر جوجه بیشتری در سالن‌های پرورش ریخته شده است و اگر نهاده‌های مورد نیاز واحدهای مرغداری به موقع تامین شود از اواسط آذرماه به بعد عرضه مرغ بیشتر از تقاضا خواهد شد.

محمدعلی کمالی با بیان اینکه جوجه‌ریزی در آبان ماه نسبت به ماه‌های دیگر ۵ تا ۶ میلیون بیشتر انجام شده، گفت: از طرفی بخشی از جوجه‌های وارداتی هم وارد سالن‌های پرورش شده است و اگر نهاده به میزان کافی تامین شود طبیعتا تولید بیشتری خواهیم داشت.

وی ادامه داد: جوجه ریزی‌هایی که در آبان ماه انجام شده از ۱۵ آذر به بعد در بازار عرضه خواهد شد و وقتی عرضه بیشتر از تقاضا شود قیمت ها خود به خود کاهش می یابد.

مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با بیان اینکه بر قیمت جوجه یکروزه نظارتی نمی شود، افزود: با وجود اینکه جوجه یکروزه هم مانند مرغ گوشتی ذرت و کنجاله سویای دولتی دریافت می‌کند و بایستی با نرخ مصوب در بازار عرضه شود ولی چنین اتفاقی نمی افتد و جوجه یکروزه بالاتر از نرخ مصوب به مرغداران تحمیل می شود.

وی تصریح کرد: همیشه فشارهای دستگاه نظارتی بر واحدهای مرغ گوشتی بوده که نرخ مصوب  را رعایت کنند ولی به این نکته توجه نمی شود که نهاده ها هم بایستی با قیمت مصوب به دست مرغدار برسد. که متاسفانه نمی رسد.

کمالی در پایان گفت: دولت قیمت مصوب مرغ تازه را ۱۹ هزار و۷۰۰ تومان تعیین کرده است در حالی که قیمت تمام شده تولید برای مرغداران با جوجه ۵۲۰۰ تومانی ۱۹ هزار و۹۰۰ تومان است. این یعنی اگر مرغداران بتوانند جوجه با این قیمت پیدا کنند باز هم در فروش هر کیلو مرغ زنده ۲۰۰ تومان ضرر می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۳:۴۳ ,۰۳ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بررسی های میدانی حاکی از آن است که هر کیلوگرم مرغ گرم در بازار تهران 39 هزار و 500 تومان قیمت خورده است.

رئیس اداره دامپزشکی تهران از کشف و ضبط بیش از پنج تن مرغ از واحد قطعه‌بندی غیرمجاز در پایتخت خبر داد.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو مرغ ۶۰ تا ۶۸ هزار تومان، ران مرغ ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان، سینه با کتف ۱۲۰ هزار تومان و فیله ...

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گفت: از دولت درخواست داریم برای حمایت از تولیدکننده ها، توزیع مرغ منجمد در بازار متوقف شود.

نظر خود را ثبت کنید