خبرگزاری فرانسه به نقل از یک سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده گزارش داد که واشنگتن از نتیجه سفر رافائل گروسی، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، به تهران ناامید شده، اما آماده ازسرگیری مذاکرات در وین است.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در عین حال عدم همکاری ایران را «نشانه بدی» از جدی نبودن جمهوری اسلامی درباره رسیدن به یک «نتیجه موفقیت‌آمیز برای مذاکرات‌مان» دانسته است.

رافائل گروسی در اولین کنفرانس خبری پس از بازگشت از تهران گفته بود مذاکرات روز سه‌شنبه وی با مقامات ایرانی در تهران به رغم «تلاش‌های بسیار» به نتیجه مشخص نرسیدند، اما از این که با ایران به درک متقابلی برسد «ناامید» نمی‌شود.

دور هفتم گفت‌وگوهای ایران و قدرت‌های جهان بر سر برنامه هسته‌ای تهران و با هدف احیای برجام قرار است از روز دوشنبه ٨ آذر در وین از سر گرفته شود.

منبع: انتخاب

۱۱:۲۸ ,۰۴ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به سفر رابرت (راب ) مالی نماینده ویژه کشورش در امور ایران به خاورمیانه اعلام کرد که واشنگتن برای ...

ریچارد هاس، رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی در یادداشتی با تأکید بر احتمال بسیار بالای به نتیجه نرسیدن مذاکرات پیش‌رو میان ایران و ایالات ...

نمایندگان دائم چین و روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز سه‌شنبه پیرامون برجام و مذاکرات آتی وین گفت‌وگو کردند.

رویترز در گزارشی مدعی تلاش آمریکا برای توافق موقت با ایران شد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی