وزیر امور خارجه انگلیس به روسیه هشدار داده است که حمله به اوکراین "اشتباه فاحشی" خواهد بود و اینکه لندن از نزدیک با متحدانش در ناتو برای حمایت از کی‌یف همکاری می‌کند.

مقام‌های اوکراینی و آمریکایی درباره حمله احتمالی روسیه به اوکراین در همسایگی‌اش ابراز نگرانی می‌کنند، با این حال کرملین چنین برداشتی را نادرست می‌داند.  

روز چهارشنبه خبرگزاری اینترفکس گزارش داد که جنگنده‌ها و کشتی‌های روسیه در جریان یک سری مانور نظامی در دریای سیاه، در پایگاه‌های هوایی به تمرین دفع حملات هوایی و واکنش به حملات هوایی پرداختند.

لیز تراس، وزیر امور خارجه انگلیس در واکنش به پرسش رویترز درباره وقوع حمله گفت: ما از متحدان بسیار نزدیک اوکراین هستیم و ما با شرکایمان در ناتو همکاری می‌کنیم اما همچنین مستقیما با کی‌یف در تماس هستیم تا اطمینان یابیم که آنها کاملا حمایت می‌شوند. گمان می‌کنم چنین اقدامی (حمله به اوکراین) یک اشتباه فاحش از جانب روسیه باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۳:۰۶ ,۰۴ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


در بحبوحه تداوم تنش‌ها در مرزهای شرقی اروپا، نخست‌وزیر انگلیس هشدار داد که غرب، به‌زودی ناچار است بین وابستگی‌اش به گاز روسیه و حمایتش از ...

آمریکا سال‌ها است شیوه‌نامه مشخصی درباره مدیریت بحران‌ها با پوتین دارد. بایدن خوشبختانه از این شیوه پیروی می‌کند.

صدراعظم آلمان بار دیگر در خصوص تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، به این کشور هشدار داد.

انگلیس با متهم کردن کرملین به تلاش برای روی‌کار آوردن یک رهبر حامی روسیه در اوکراین گفت که افسران اطلاعاتی روسیه با شماری از سیاستمداران سابق ...

نظر خود را ثبت کنید