نامه ای که دیروز اعلام شد از سوی جامعه داوری به رییس جمهور نوشته شده با واکنش زیادی همراه بوده است.

قرن نو-گروه ورزشی: دیروز اعلام شد نامه ای از سوی داوران فوتبال ایران خطاب به رییس جمهور ارسال شده که در آن خواستار ورود سیستم کمک داور ویدیویی به کشور شده بودند.

نامه ای که مشخص نشد از طرف چه کسانی نوشته شده است و همین موضوع باعث شد تا شبهاتی در این خصوص مطرح شود.

علی خسروی داور بازنشسته فوتبال ایران بعد از رسانه ای شدن این نامه، نوشتن آن از سوی داوران را از اساس رد کرد و گفت: «من مطمئن هستم که این نامه از سوی داوران شاغل در لیگ برتر نیست. داوری یعنی شجاعت اگر این نامه رسمی و واقعی است چرا اسم داوران امضاءکننده آن مشخص نیست و چرا هیچ جنبه رسمی ندارد؟»

نکته جالب توجه در متن عجیب این نامه حمایت داوران از فدراسیون فوتبال است جایی که آنها خواسته بودند تا زحمات فدراسیون در قبال هجمه های رسانه ای نادیده گرفته نشود!

این نامه که گفته می شود از  سوی خود فدراسیون فوتبال نگارش شده البته دارای گاف های اطلاعاتی هم هست  که نشان می دهد داوران در نوشتن آن نقشی نداشته اند.

وی ای آر در سال ۲۰۱۷ به صورت رسمی مورد استفاده قرار گرفت در صورتی که در نامه‌ای که به اسم داوران نوشته شده اعلام شده بیش از یک دهه است در فوتبال از سیستم کمک داور ویدیویی استفاده می شود! همین اشتباه نشان می دهد این نامه را داوران ننوشته اند.  چطور  می‌شود که یک داور بین المللی نداند وی ای آر از سال ۲۰۱۷ مورد استفاده قرار می گیرد؟

گفته می شود این نامه از سوی فدراسیون فوتبال تهیه شده و در اختیار یک داور مطرح شهرستانی قرار گرفته تا آن داور نامه را به اسم جامعه داوری در اختیار رسانه‌ها بگذارد. با این همه داوران وقتی متن منتشر شد، نسبت به آن بخش که از قول آنها از فدراسیون فوتبال دفاع شده بود، موضع داشتند.

 

۰۹:۱۱ ,۰۵ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


از لیگ بیستم ورود خارجی‌ها به فوتبال ایران منع شده است.

هواداران پرسپولیس به حکم اعلام شده توسط کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال معترض هستند.

دوره سرپرستی دبیر کل فدراسیون فوتبال به پایان رسیده بود و همین موضوع باعث شد تا او از این پست کنار برود.

بازهم برگزاری مسابقات ورزشی بدون تماشاگر؛ لیگ برتر فوتبال در حالی آغاز شد که سازمان لیگ به یکباره، آن‌هم پس از بلیت‌فروشیِ باشگاه‌ها، اعلام ...

نظر خود را ثبت کنید