نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رییس جمهوری به‌خوبی بر موضوع حقوق‌های نجومی دست گذاشته است، گفت: دولت باید به طور جدی به موضوع حقوق های نجومی ورود کرده و جلو ولنگاری و بی‌سر و سامانی در این بخش را بگیرد.

محمدصالح جوکار روز جمعه با بیان اینکه قانون حداقل و حداکثر حقوق دریافتی اشخاص را مشخص کرده و دریافت بیشتر از آن تخلف است؛ گفت: امروز به قانون مدیریت خدمات کشوری عمل نمی‌شود و هر دستگاهی به میل خود عمل می‌کند و این موضوع مشکلات جدی برای کشور به وجود آورده است.

 نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این که رییس جمهوری بر موضوع حقوق های نجومی دست گذاشت، کار بسیار خوبی است و امیدوارم منتج به نتیجه شود و از ولنگاری در پرداخت حقوق که تبعیض درون آن کاملاً روشن است جلوگیری شود.

وی افزود: مشکل صرفا حقوق نجومی چند نفر نیست که قطع شود یا نشود، موضوع نظام پرداخت هماهنگ است که باید به آن عمل شود و هر کس به اندازه زحمتی که می کشد حقوق دریافت کند.

جوکار خاطرنشان کرد: در برخی شرکت‌های دولتی هرکس به میل خود حقوق ها را افزایش می دهد که این موضوع قابل قبول نیست.ممکن است یک شرکت دولتی و یک دستگاه حقوق ها را افزایش دهد و دستگاه دیگر توان و امکان این موضوع را نداشته باشد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه باید براساس قانون مصوب مجلس عمل کرد؛ گفت: کسی نباید حق خلاف نظام هماهنگ پرداخت عمل کند و باید با ولنگاری در حوزه پرداخت حقوق مقابله شود.

جوکار با تاکید بر اینکه مردم آرامش می خواهند؛ تصریح کرد: اینکه چند نفر حقوق نجومی بگیرند برای هیچ کس قابل قبول نیست و راه پیشگیری از این اتفاق اجرای یک قانون هماهنگ برای همه دستگاه هاست. هیچ شرکتی نباید خلاف قانون عمل کند.

وی خاطرنشان کرد: بحث حقوق های نجومی چندین سال است که در فضای رسانه‌ای مطرح بوده و منجر به ایجاد موج منفی در جامعه شده است. شاهد هستیم که فیش های حقوقی راست یا دروغ در فضای مجازی منتشر می‌شود و اقدامی هم برای مقابله با آن نمی‌شود و مردم نگران می‌شوند، مردمی که سرمایه اجتماعی ما هستند، آن‌ها بودند که انقلاب کردند و شهید دادند نه کسانی که خلاف می کنند و حقوق نجومی می گیرند.

جوکار با طرح این پرسش که چرا باید چند نفر که قانون را زیر پا می‌گذارند در حاشیه امن قرار داشته باشند و فضای جامعه را ملتهب کنند، گفت: مردم وقتی فیش‌های حقوق نجومی را می‌بینند احساس می‌کنند که در کشور هیچ قانونی نیست و هرکس به میل خود عمل می‌کند این امر منجر به کاهش اعتماد مردم به نظام سیاسی و کشور می‌شود.

نماینده مجلس افزود: آیت الله رییسی با رای قاطع مردم انتخاب شده است و در این مقطع ما باید آرامش و سرمایه اجتماعی را افزایش دهیم نه اینکه کاهش دهیم. بنابراین دولت باید به طور جدی به این موضوع ورود کرده و جلوی بی‌سر و سامانی را بگیرد.

وی در عین حال گفت: حقوق همه کارمندان به یک اندازه نیست و هر کس بر اساس سوابق و مسئولیت هایش حقوق دریافتی دارد. این موضوع قابل قبول است و کسی هم اعتراضی به آن ندارد، آنچه که مورد اعتراض مردم است حقوق های مغایر و بالای خلاف مصوبه است که آرامش مردم را به هم می زند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۰:۵۰ ,۰۵ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس با بیان اینکه انگیزه و تحرک آقای رئیسی برای خدمت به مردم قابل تحسین است، گفت: آقای رئیسی ضمن اینکه ...

نماینده مردم پلدختر در مجلس گفت: حضور رئیس جمهور در میدان در جریان سفرهای استانی امری بسیار مطلوب و خوب است و این سفرها باعث آشنایی هرچه بیشتر ...

نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: سفرهای استانی رئیس جمهور برای مدیران استانی تحرک و انگیزه ایجاد می‌کند و حل مشکلات در جریان این سفرها باعث ...

نزدیک به دو ماه از استعفای عبدالملکی می گذرد. هرچند عبدالملکی بعد از تعطیلات نیمه خرداد رسما استعفا داده است اما خبر استعفای او، قبل از تعطیلات ...

نظر خود را ثبت کنید