روابط عمومی شرکت آب منطقه ای یزد اعلام کرد: نیروهای امدادی این نهاد هم اکنون مشغول تعمیر تاسیسات خط اول انتقال به استان هستند ، انتظار می رود کار تعمیر شنبه شب پایان یابد و جریان این ماده حیاتی مجددا برقرار شود.

به گزارش قرن نو و به نقل از این روابط عمومی، جمعی از معترضان در شرق استان اصفهان در حوالی ورزنه پنجشنبه شب اقدام به تخریب ۲ حوضچه تاسیسات خط انتقال آب به یزد کردند.

در این گزارش گفته شد که میزان تخریب نسبتا زیاد است و گروه های امدادی شرکت آب منطقه ای یزد به محض اطلاع از موضوع به محل اعزام شدند و از شب گذشته فعالیت خود را برای انجام تعمیر تاسیسات تخریب شده آغاز کردند.
گروه های امدادی تمامی تلاش خود را به کار گرفتند تا کار تعمیر تاسیسات امشب پایان یابد و این شرکت از مردم استان درخواست کرد، صرفه جویی در مصرف آب را در دستورکار خود قرار دهند.

هم اکنون در برخی  مناطق شهر یزد از جمله محدوده بلوار فردوسی به سمت شهرک رزمندگان فشار آب در مقایسه با روزهای قبل بسیار ضعیف است .

چندی قبل با  تعرض مجدد به خط انتقال آب شرب مردم یزد، مهران فاطمی استاندار  به تداوم این اقدام غیرقانونی واکنش نشان داد و تاکید کرد که بر اساس اصل ۴۰ قانون اساسی، هیچ‌کس نمی‌تواند اعمال حق خویش را وسیله اضرار به غیر یا تجاوز به منافع عمومی قرار دهد.

به گفته وی   مسئولیت تامین امنیت خط انتقالی بر عهده مسئولان استان اصفهان است و متولیان امر باید در این رابطه پاسخگو باشند.

استاندار یزد تصریح کرد که با توجه به اتفاق‌نظر مسئولان کشوری در خصوص تضییع حقوق مردم یزد، موضوع برخورد با اهمال کنندگان یا عاملان این اقدام غیرقانونی از مجاری حقوقی و قضایی نیز پیگیری می شود.

استان یزد در منطقه گرم و خشک ناحیه مرکزی ایران واقع است و رودحانه دایمی در آن جریان ندارد، آب شرب و بهداشت مردم از محل منابع آب انتقالی تامین می شود.

۱۲:۱۱ ,۰۵ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما به ازای انتقال آب از حوضه زاینده‌رود جایگزین باید جبران شود، گفت: لازم است با کسی ...

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه اصفهان با اشاره به اینکه ما همراه با کشاورزان هستیم،گفت: معتقدم در شرایط فعلی باید خسارت کشاورزان به‌صورت بلاعوض ...

در تخریب چند باره خط انتقال آب به یزد در منطقه شرق اصفهان، آب شرب انتقالی در این استان قطع و آبرسانی در یزد با تانکر انجام می‌شود.

استاندار یزد از برگزاری جلسه شورای امنیت کشور پس تخریب تاسیسات خط انتقال آب شرب یزد خبرداد و گفت: پیگیری‌های لازم در این زمینه در حال انجام ...

نظر خود را ثبت کنید