نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: شرم‌آور و تاسف‌بار است یک جوان بدون پارتی استخدام نشود.

آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: بسیج در هر جا که نیاز بوده از کیان اسلام، قرآن و ولایت دفاع کرده و دستور امام راحل این بود که همه صنوف و اقشار باید بسیجی باشند و امروز افتخار می‌کنیم که همه ما بسیجی بوده و در این لشکر مخلص خدا قرار داریم.

امام جمعه یاسوج گفت: اگر بسیجی در حال آماده‌باش از دنیا برود فردای قیامت جواب خواهد داشت که هر لحظه نیاز بود آماده به خدمت بودم تا در رکاب اسلام، انقلاب و امام خود در مقابل دشمن قد علم کنم آنجا که حرف از پیامبر اسلام و امام و جانشین ائمه است به حرف جانشین امام گوش داده‌ام که بهترین و بالاترین عبادت است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: انسانهایی که مطیع رهبر الهی هستند گناهان آنها بخشیده می‌شود ای بسا کسانی که قرآن به گردن آویخته و پیشانی آنها از عبادت پینه بسته بود اما شمشیر روی حضرت امیرالمومنین کشیدند که جای آنها در دوزخ است و اگر هزاران سال در دنیا عبادت کرده باشند دچار انحراف خطرناک شده‌اند زیرا انحراف از مسیر رهبر الهی بسیار خطرناک است اگر انحراف از مسیر رهبر الهی شکل نمی‌گرفت دنیای امروز بشر دنیای دیگری بود.

وی با بیان اینکه روز ۵ آذر را به همه بسیجیان و ملت ایران تبریک می‌گویم گفت: بسیج با شجاعت در برابر دشمن حضور پیدا کرد و پیروزی های پی در پی در جبهه مقاومت نصیب ملت شد.

امام جمعه یاسوج در ادامه خطبه های امروز ۵ آذر سال ۱۴۰۰ به روز مجلس و دهم آذر اشاره کرد و گفت: ۱۰ آذر روز مجلس است که آن را به همه نمایندگان مجلس تبریک می‌گوییم آنها رسالت خطیر و بزرگی دارند و امام مجلس را به سنگر تعبیر کرد و باید منافع ملت را حفظ کنند و نظارت بر مدیریت کشور و اجرائیات داشته باشند.

وی افزود: شهید مدرس الگویی برای عزت و استقلال و مبارزه با بیگانگان است که باید نمایندگان مجلس از او سرمشق گرفته و مدرس را الگوی خود قرار دهند نماینده مجلس باید مثل مدرس باشد که در برابر بیگانه لحظه‌ای برای عزت این ملت کوتاه نیامد.

حسینی گفت: مردم باید با الگوی شهید مدرس به نمایندگان رای دهند به کسانی که در راستای مصالح و منافع کشور حرکت می‌کنند.

این استاد حوزه های علمیه در ادامه با اشاره به برخورد تحسین برانگیز دولت با نجومی بگیران گفت: نجومی بگیرانی که گاه تا ۲۵۰ میلیون تومان حقوق می گیرند؛ طرف سفر زیارتی و سیاحتی رفته و برای خودش حقوق و اضافه کار تعیین کرده که ننگ است افرادی اینگونه بی بها و بی توجه به اموال عمومی دست درازی کرده و راحت برای خود حقوق تعریف می‌کنند و باید با آنها برخورد شود.

وی تصریح کرد: اسفناک و شرم‌آور اینکه چنین حقوق هایی را حق خود می‌دانند به چه حقی اینقدر برای خود حقوق تعیین می کنی؟ مگر ماهیانه چقدر برای مردم و کشور خدمت می کنی؟ لذا دولت مردمی باید با چنین افرادی برخورد قاطعانه و جسورانه داشته باشد.

امام جمعه یاسوج در ادامه به بحث عدالت اجتماعی و استخدام ها اشاره کرد و گفت: در بحث جذب نیرو در مسیر عدالت جلو نرفته‌ایم برخی خانواده ها تا چند فرزند آنها استخدام شده و خانواده‌ای است که حتی یک نفر آنها به کار گرفته نشده است برای همه ما زشت است که کسی پارتی نداشته باشد در این کشور نتواند مشغول به کار شود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: می‌گویند آقای مدیرکل تا ۴ سهمیه استخدامی دارد مگر هر سال چند نفر باید استخدام شود این چه مسیر غلطی است؟ چنین مسیری باید بسته شود و با چنین مشکلی باید برخورد قاطع گردد باید مسئولان بستر اشتغال را برای همه فراهم کنند.

امام جمعه یاسوج افزود: ظرفیت‌های بسیار خوبی داریم که می‌توانیم به وسیله آن ها جوانان را مشغول به کار کنیم هر کسی هر چیزی از دستش برمی آید باید انجام دهد چه مسئول چه کارمند و چه بخش خصوصی باید برای رونق اشتغال کار کنند.

وی گفت: بیکاری موجب می‌شود که جوان دچار آسیب اجتماعی شده از ازدواج دور شود و مشکلات کشور روز به روز با بیکاری بیشتر و بیشتر گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۳:۵۸ ,۰۵ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


امام جمعه اهواز و نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: اقدام اخیر سپاه پاسداران حس غرور ایرانیان را برانگیخت و همه جناح‌ها از این حادثه احساس ...

امام جمعه مشهد گفت: تحقق عدالت در کشور از طریق مبارزه با فساد و تبعیض و با همکاری قوای سه‌گانه قابل دستیابی است وگرنه تمام حرکت‌ها در این زمینه ...

امام جمعه دزفول با انتقاد از بدحجابی برخی بانوان در فروشگاه‌های بزرگ این شهر ضمن تذکر به مدیران این فروشگاه‌ها ...

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه اصفهان با اشاره به اینکه ما همراه با کشاورزان هستیم،گفت: معتقدم در شرایط فعلی باید خسارت کشاورزان به‌صورت بلاعوض ...

نظر خود را ثبت کنید