در تخریب چند باره خط انتقال آب به یزد در منطقه شرق اصفهان، آب شرب انتقالی در این استان قطع و آبرسانی در یزد با تانکر انجام می‌شود.

در پی آسیب لوله انتقال آب به استان یزد در بامداد امرو، بیش از ۵۰ درصد مناطق شهر یزد فاقد آب شرب هستند و در مابقی مناطق نیز فشار آب بسیار م است.

طبق مشاهدات میدانی خبرنگار فارس، تقاضا برای خرید آب معدنی در مناطق مختلف یزد با افزایش جدی مواجه شده است.

سیاوش پاکدل، سرپرست روابط عمومی ‌شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: به دلیل کمبود آب شرب در بسیاری از مناطق شهری یزد آبرسانی با تانکرهای سیار انجام می شود.

وی افزود: فرآیند نصب تانکرهای آب در مناطق مختلف شهری در یزد آغاز شده و در همین راستا از مردم می خواهیم با صرفه جویی جدی  در مصرف آب این بحران را تا پایان فرآیند تعمیر خط انتقالی مدیریت کنند.

سرپرست روابط عمومی شرکت آبفای استان یزد گفت: تانکرهای آب شرب در خیابان ایمان چهارراه باقریه جنب مسجد امام محمدباقر ، خیابان ایمان جنب بوستان اول کوچه امام خمینی، میدان همافر ، خیابان خلیل حسن بیگی جنب اورژانس، خیابان خلیل حسن بیگی ابتدای خیابان وحدت جنب چاه جهانفر، بلوار عابدی از طرف بلوار ۱۷ شهریور جنب پیام نور، خیابان جدید مابین عابدی و حسن بیگی مستقر شده اند تا شهروندان بتوانند آب آشامیدنی خود را تامین کنند.

پاکدل تصریح کرد: به محض استقرار تانکر های جدید آدرس آنها به اطلاع مردم شریف شهر یزد خواهد رسید.

منابع اطلاعاتی خبرگزاری فارس در استان یزد وضعیت آب شرب در شهرستان‌های این استان را نیز بحرانی دانستند و بیان کردند: تقریباً آّب شرب خط انتقالی تمام شهرستان‌های استان یزد قطع و این مهم دغدغه جدی برای شهروندان ایجاد کرده است.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۶:۴۰ ,۰۵ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما به ازای انتقال آب از حوضه زاینده‌رود جایگزین باید جبران شود، گفت: لازم است با کسی ...

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه اصفهان با اشاره به اینکه ما همراه با کشاورزان هستیم،گفت: معتقدم در شرایط فعلی باید خسارت کشاورزان به‌صورت بلاعوض ...

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای یزد اعلام کرد: نیروهای امدادی این نهاد هم اکنون مشغول تعمیر تاسیسات خط اول انتقال به استان هستند ، انتظار می رود ...

استاندار یزد از برگزاری جلسه شورای امنیت کشور پس تخریب تاسیسات خط انتقال آب شرب یزد خبرداد و گفت: پیگیری‌های لازم در این زمینه در حال انجام ...

نظر خود را ثبت کنید