نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بانک‌های کشور همه ربوی هستند، شورای فقهی بانک‌ها را باید دوباره راه‌اندازی کرد تا فکری به این حال شود.

آیت‌الله سیدعبدالهادی حسینی‌شاهرودی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان گلستان که با حضور سیداحسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شد اظهار کرد: گرچه وزیر اقتصاد اهل استان گلستان است اما ایشان امروز متعلق به کل ایران است و استاندار گلستان نیز متعلق به کل استان گلستان است.

وی ادامه داد: زمانی که آقای بهمنی رئیس کل بانک مرکزی بود و آقای پورمحمدی نیز معاون ایشان بود شورای فقهی بانک مرکزی تشکیل شد اما این شورا بعد از مدتی فعالیتش متوقف شد و امروز نیز این شورا تشکیل جلسه ندارد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امیدوارم این شورا دوباره فعالیتش آغاز شود و بتواند به موضوعات کشور کمک کند.

شاهرودی با اشاره به اینکه این بانک‌ها همه ربوی هستند، گفت: کشور ما کشور اسلامی است و باید این شورای فقهی احیا شود تا از این طریق بتوان اقدامات بهتری را انجام داد.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۹:۰۵ ,۰۵ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی از حمایت قاطع بانک مرکزی از دانش‌بنیان‌ها در جهت ‌رونق تولید و اشتغال آفرینی خبر داد.

براساس اعلام مسئولان بانک مرکزی، با اقدامات صورت گرفته از رمز ارز ملی که انتشار آن بر پایه ریال است، در سال جاری رونمایی و جایگزین اسکناس خواهد ...

رئیس‌کل بانک مرکزی، هفت فرمان مهم به منظور حمایت از رونق تولید، تسهیل وثایق بانکی در اعطای تسهیلات خرد به مردم، اشتغال‌آفرینی پایدار، حمایت ...

بانک مرکزی بر اساس بند ”الف“ تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، بخشنامه اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را با وثایقی سهل تر به شبکه بانکی ...

بر اساس آمار بانک مرکزی، از فروردین تا بهمن‌ماه سال گذشته تقریبا ۱۱۳۴ هزار میلیارد تومان به حجم نقدینگی افزوده شده است.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی