رییس اداره بنادر و دریابانی قشم گفت: در ماه‌های مهر و آبان سال جاری تعداد یک میلیون و ۴۲ هزار و ۷۶۰ مسافر و گردشگر از مبادی آبی این جزیره رفت و آمد کرده‌اند.

علی اشتری روز شنبه افزود: از این تعداد ۵۲۵ هزار و ۷۶۴  مسافر به وزیره قشم وارد شده‌اند و ۵۱۶ هزار و ۹۹۶ گردشگر از این شهرستان خارج شده‌اند.

وی ادامه داد: در این مدت ۲۱۲ هزار و ۷۸۴ خودرو از مسیر لاف-پهل تردد کرده‌اند که ۱۰۸ هزار و ۸۴۶ خودرو وارد و ۱۰۳ هزار و ۹۳۷ خودرو خارج شده‌ است.

رییس اداره بنادر و دریابانی قشم تصریح کرد: با توجه به وضعیت مناسب جزیره قشم از نظر شیوع ویروس کرونا، هیچگونه محدودیتی برای تردد مسافران و گردشگران وجود ندارد.

وی افزود: اسکله مسافری شهید ذاکری قشم از ساعت ۰۶:۳۰ تا ۲۲ و اسکله لافت از ۶ تا  ۲۴ به فعالیت می‌پردازند.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۰۸:۵۷ ,۰۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


مدیر دفتر ارزیابی های محیط زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اصلی ترین ایراد به پروژه خلیج فارس مربوط به آسیب زیست محیطی آن برای جنگل‌های حرا ...

قشم، جزیره عجایب هفتگانه ی ایران، زیباترین و منحصر به فردترین پدیده‌های طبیعی را در خودش جا داده است. از دره ستارگان گرفته تا تنگه چاهکوه.

پرواز امشب هواپیمایی تابان در مسیر تهران به قشم بدلیل شرایط نامساعد جوی و وزش باد شدید در فرودگاه بندرعباس به زمین نشست.

جنگل حرا از جنگل‌های عجیب و دیدنی است که در جزایر جنوبی کشورمان یافت می‌شود. حرا گیاهی از خانواده شاه‌پسند است. این گیاه سازگاری بسیاری با ...

نظر خود را ثبت کنید