وزیر جهاد کشاورزی گفت: این امکان وجود دارد که تا سال آینده ۱۰۰ میلیون دز واکسن کرونای رازی تولید و تحویل وزارت بهداشت شود.

سیدجواد ساداتی‌نژاد شامگاه جمعه در همایش سنگرسازان بی سنگر که به منظور گرامیداشت شهدای جهاد کشاورزی شمال استان اصفهان در کاشان برگزار شد، اظهار داشت: جهاد سازندگی در زمان هشت سال دفاع مقدس خدمات ارزنده‌ای در بخش مهندسی به رزمندگان ارائه داد که فراموش شدنی نیست.

وی با بیان اینکه اولین پل بر روز رودخانه وحشی اروند توسط جهادگران کاشان تأسیس شد، ابراز داشت: این پل که مزین به نام حضرت موسی بن جعفر (ع) شد نشان از توانمندی جهادگران کاشانی در جبهه‌های حق علیه باطل بود.

وزیر جهاد کشاورزی محرومیت زدایی را از دیگر حوزه‌های درخشان خدمت جهادگران کاشانی و سرتاسر ایران در طول بیش از چهار دهه اخیر دانست و تصریح کرد: البته با اقداماتی که در ادغام دو وزارتخانه و تأسیس وزارتخانه جهاد کشاورزی انجام شد بُعد سازندگی جهاد کمرنگ شد که سعی می‌کنیم این حوزه از وزارتخانه را فعال کنیم تا بتوانیم در راستای کاهش محرومیت حرکت کنیم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا طی تقریباً دو سال گذشته خاطرنشان کرد: در این عرصه هم جهادگران در عرصه ملی توانستند با تولید واکسن کرونای رازی دین خود را به مردم ادا کنند.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی پنج میلیون دُز واکسن کرونا را تحویل وزارت بهداشت داده است، تاکید کرد: این امکان وجود دارد تا سال آینده ۱۰۰ میلیون دُز واکسن کرونا در مؤسسه رازی تولید و تحویل وزارت بهداشت شود.

دغدغه اصلی وزارت جهاد کشاورزی تأمین مواد غذایی است

وی یکی از مهمترین اهداف وزارت جهاد کشاورزی را در دوره جدید در حوزه امنیت غذایی دانست و گفت: تأمین غذا برای هموطنان با قیمت مناسب مورد دغدغه تمامی مدیران وزارت جهاد کشاورزی است و برنامه اصلی ما تولید مواد غذایی است.

وزیر جهاد کشاورزی یکی از مهمترین ابزارهای ارزان کردن تولیدات کشاورزی را افزایش بهره وری دانست و افزود: این مهم نیز با تولید علم در کشور حاصل می‌شود که به این منظور در حال برنامه ریزی هستیم.

توزیع نامناسب کالا از دلایل دور بودن محصولات از قیمت واقعی است

وی توزیع نامناسب کالا را یکی از علل دور بودن محصولات از قیمت واقعی دانست و تاکید کرد: هوشمندسازی توزیع می‌تواند کمک مطلوبی برای حل این مشکل داشته باشد که این موضوع به صورت آزمایشی در حال حاضر در تهران و بعد از آن در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

ساداتی نژاد با اشاره به توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمن برای به خطر انداختن امنیت غذایی مردم ایران اظهار داشت: آمریکا و استکبار جهانی واردات مرغ اجداد را به همین منظور ممنوع کرد که اگر در کشور مرغ اجداد آرین وجود نداشت مشکلات زیادی برای مردم ایجاد می‌شد.

کشاورزان بازوی اصلی جهادکشاورزی برای تأمین امنیت غذایی هستند

وی مهمترین بازوی وزارت جهاد کشاورزی در رسیدن به اهداف و برنامه‌های خود به خصوص در حوزه امنیت غذایی را کشاورزان دانست و گفت: این زحمتکشان غیرتمندانه در این عرصه تلاش می‌کنند که باید دست آنها را بوسید.

وزیر جهاد کشاورزی خروج سیستم توزیع مواد غذایی از شکل سنتی را ضروری دانست و افزود: این کار باعث قطع دست دلالان و متعادل شدن قیمت در بازار مواد غذایی می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

۰۹:۰۸ ,۰۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با فوت ۳۰۷ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به کووید ۱۹، در شبانه‌روز گذشته تعداد جان‌باختگان این بیماری ...

تبریزی گفت: فعالیت‌های تجاری و رفت و آمد در مرزهای شرقی همچنان ادامه دارد، این روند ممکن است موجب بروز موج پنجم کرونا شود.

میزان نوشت: یک پزشک فوق تخصص ICU گفت: به هر حال واکسن کرونا با عوارضی همراه است و برای هر واکسنی عوارضی وجود دارد، اما آیا این عوارض شایع هستند؟ ...

فرشاد پیوس پیشکسوت باشگاه پرسپولیس واکسن ایرانی کرونا دریافت کرد.

نظر خود را ثبت کنید