سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی روز چهارشنبه و از افزایش آلاینده های جوی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی تا آخر هفته خبر داد.

به گزارش قرن نو و بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در بیشتر مناطق کشور جو پایداری پیش‌بینی شده است.

با توجه به نفوذ جریانات مرطوب جنوبی روز دوشنبه در مناطقی از هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، جنوب و غرب سیستان و بلوچستان و شرق فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی  پیش بینی شده است.

سه شنبه در مناطقی از خراسان جنوبی، شرق هرمزگان، جنوب کرمان و غرب سیستان و بلوچستان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. طی این مدت شرایط پایداری هوا در سایر مناطق کشور ادامه دارد.

از اواخر روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی در مناطقی از آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی بارش های پراکنده روی می دهد. پنجشنبه گستره بارش علاوه بر شمالغرب مناطقی از غرب سواحل دریای خزر و همچنین دامنه ها و ارتفاعات جنوبی البرز را فرا می گیرد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز وقوع بارش های پراکنده در برخی مناطق خراسان رضوی پیش بینی شده است. شنبه تا چهارشنبه با توجه به پیش بینی پایداری هوا پتانسیل افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت وجود دارد. همچنین امروز با توجه به وزش باد در استان‌های البرز و تهران انتظار می‌رود موقتاً از غلظت آلاینده‌های جوی کاسته شود.

دمای هوا از امروز تا چهارشنبه در استان های ساحلی دریای خزر به طور محسوسی افزایش می یابد. به ویژه روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه این افزایش دما با گرما باد همراه خواهد بود از اواخر روز چهارشنبه با توجه به شمال شدن جریانات از سوی دریای خزر دمای هوای مناطق کاهش می یابد بعد از ظهر امروز و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.

۰۹:۴۰ ,۰۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران با بیان اینکه امروز جمعه، ۲۱ آبان ماه در اکثر مناطق تهران کیفیت هوا در وضعیت قابل‌ قبول قرار خواهد گرفت، گفت: ...

مدیر کل هواشناسی استان تهران با بیان اینکه از روز یکشنبه تا صبح سه‌شنبه با پایداری نسبی جو، انباشت آلاینده‌های جوی و رخداد غبار محلی مورد ...

سازمان هواشناسی نسبت به آلودگی هوای پنج کلانشهر هشدار داد و توصیه‌ کرد که از رفت و آمدهای غیر ضروری به‌ویژه برای ...

کیفیت هوای پایتخت، امروز (جمعه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۲۳ در برای گروه‌های حساس ناسالم ...

نظر خود را ثبت کنید