منابع خبری اعلام کردند که رئیس جمهور آمریکا به احتمال زیاد با همتایان روس و اوکراینی خود درباره اوضاع کنونی اوکراین گفتگو خواهد کرد.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران اعلام کرد که «به احتمال زیاد» با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین صحبت خواهد کرد.

خبر فوق در حالی رسانه ای شده است که «کارن دانفرید» دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور اروپا و اوراسیا روز گذشته اعلام کرد که در برابر استقرار نیروها و تجهیزات نظامی روسیه در مرز با اوکراین، همه گزینه ها روی میز است.

دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور اروپا و اوراسیا در این خصوص ادامه داد: ما در حال کار هستیم تا اطلاعات بیشتری به دست آوریم. این جایی است که ما در حال حاضر قرار داریم و با شرکای اوکراینی خود تعامل می‌کنیم.

همچنین رئیس‌جمهور اوکراین نیز دیروز جمعه بدون ارائه هر گونه سند و مدرکی ادعا کرد که اطلاعاتی مبنی بر اینکه کودتایی برنامه ریزی شده قرار است در کشورش رخ دهد، به دست وی رسیده است.

زلنسکی در این خصوص مدعی شد که نهادهای اطلاعاتی کشورش به وی اعلام کرده اند که قرار است تلاشی احتمالی از سوی افراد روسی برای انجام کودتا در کی‌یف رخ دهد.

مطابق ادعای وی، این تلاش احتمالی برای روز اول دسامبر برنامه ریزی شده است.

چندی پیش اوکراین ادعا کرد که مسکو نیروهای نظامی و تجهیزات رزمی خود را در مرز با اوکراین مستقر کرده است؛ ادعایی که کرملین آن را به شدت رد کرده است.

رابطه کی یف-مسکو از بعد از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ و تشدید فعالیت‌های جدایی طلبانه در شرق اوکراین، به شدت پرتنش شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

۰۹:۵۹ ,۰۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


آمریکا به دنبال افزایش تنش مرزی بین مسکو و کیف به دنبال ارسال تسلیحات بیشتر به اوکراین است.

هم‌زمان با اینکه اوکراین اعلام کرده روسیه بیش از 90 هزار نیرو در مرزهایش مستقر کرده است، بر اساس گزارشی که روز جمعه منتشر شد، این کشور در نظر ...

ان‌بی‌سی در گزارشی به مذاکرات وین پرداخت و مدعی شد روسیه در هفته‌های اخیر درباره توافق موقت احتمالی با ایران شامل کاهش محدود تحریم‌ها در ...

فاتح بیرول (مدیر آژانس بین‌المللی انرژی) بامداد سه‌شنبه گفت: ما در بحبوحه بحران واقعی انرژی در جهان قرار داریم.

نظر خود را ثبت کنید