چین در نظر دارد یک محل مبادله دارایی دیجیتال را در پکن راه‌اندازی کند؛ زیرا مقامات این کشور برای ترویج استفاده از یوان دیجیتال و سرکوب دیگر ارزهای دیجیتال فشار زیادی وارد می‌کنند.

قرن نو ـ گروه فناوری اطلاعات: براساس دستورالعمل‌های صادرشده توسط شورای دولتی چین، پکن امکان ایجاد یک بورس برای معامله دارایی‌های دیجیتال به عنوان بخشی از تلاش‌های گسترده برای تقویت خدمات مالی در سرمایه را بررسی خواهد کرد.

کابینه این کشور خواستار راه‌اندازی آزمایشی سریع‌تر یوان دیجیتال شده است و از بانک‌های بزرگ برای راه‌اندازی بنگاه‌های عملیاتی e-CNY (یوان دیجیتال) درخواست کرد.

در بیانیه‌ای که از سوی دولت چین صادر شده، هنوز جزئیات بیشتری درباره مبادله دارایی دیجیتال برنامه‌ریزی‌شده، ارائه نشده است.

چین از سال 2014 در تلاش برای مقابله با اقتصاد دیجیتالی فزاینده و نیز دفع تهدیدهای بالقوه از ارزهای مجازی مانند بیت‌کوین در فرایند ایجاد یک نسخه مجازی از پول قانونی خود بوده است.

در سال 2017 معاملات کریپتو را ممنوع کرد و امسال بررسی‌ها برای ممنوع کردن استخراج رمزارز و همه تراکنش‌های مرتبط با آن را همراه با کمپین‌هایی برای ارتقای یوان دیجیتال افزایش داد.

سال گذشته نیز برای ارتقای استفاده از یوان الکترونیکی (مجازی) در بین مصرف‌کنندگان و تجار، طرح‌های آزمایشی در چندین شهر اجرا شد؛ اگرچه پذیرش اولیه آن چندان مطلوب نبود.

انتظار می‌رود رونمایی گسترده این ارز دیجیتال در پکن و در زمان میزبانی المپیک زمستانی در ماه فوریه باشد.

5965

۱۰:۲۷ ,۰۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بیت کوین در روز گذشته با ورود به کانال 20 هزار دلاری جهانیان را بهت زده کرد؛ دیگر ارزهای دیجیتال نیز به پیروی از بیت کوین در روز گذشته ریزش های ...

به دنبال انتشار گزارش‌هایی مبنی‌براینکه خرده‌فروشی‌های آنلاین نظیر آمازون ممکن است شروع به پذیرش رمزارزها به عنوان شیوه پرداخت کنند؛ بیت‌کوین ...

مدیر عامل توانیر در مورد ورود گسترده دستگاه‌های غیرمجاز استخراج رمزارز از چین به کشور به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هشدار داد. یکی از ...

قیمت بیت کوین، محبوب ترین ارز دیجیتال جهان، در آخر هفته تقریباً 20 درصد کاهش یافت، از حدود 57000 دلار در 3 دسامبر به 45000 دلار در روز بعد رسید.

نظر خود را ثبت کنید