مدیرعامل سایپا از افزایش تولید در این گروه خودروسازی در آبان‌ماه گذشته و ۸ ماه سپری‌شده از سال ۱۴۰۰ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

سیدجواد سلیمانی گفت: با وجود موانع جدی در حوزه تولید، مشکلات ناشی از تحریم‌های بین‌المللی و نیز محدودیت‌های کرونایی، گروه خودروسازی سایپا موفق شده در آبان ماه سال ۱۴۰۰ با تولید ۳۷ هزار و ۳۷۵ دستگاه انواع خودرو رشد ۲۲ درصدی را نسبت به آبان سال گذشته ثبت کند.

سلیمانی بیان کرد: در آبان سال ۹۹ تولید انواع خودرو در گروه خودروسازی سایپا ۳۰ هزار و ۶۲۷ دستگاه بود که در آبان امسال موفق شدیم آن را نزدیک به ۷ هزار دستگاه افزایش دهیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه برخی مشکلات داخلی به ویژه در بخش تامین قطعات نیز تولید را دشوار کرده است، افزود: مقایسه آماری تیراژ تولید انواع خودرو در این گروه خودروسازی در ۸ ماه سپری شده از سال جاری با مدت مشابه سال قبل نیز نشان می‌دهد، سایپا در این مدت نیز رشد ۶ درصدی تولید را ثبت کرده است.

سلیمانی تشریح کرد: سایپا از ابتدای سال گذشته تا پایان آبان ماه ۱۳۹۹ ، ۲۶۶ هزار و ۹۷۶ دستگاه انواع خودرو تولید کرده بود که این تعداد در ۸ ماه سپری شده از سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۸۳ هزار و ۳۳۰ خودرو بوده است.

وی در پایان اظهار کرد: با توجه به برنامه های وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، اقداماتی برای تحقق هدف‌گذاری‌های صورت گرفته انجام شده و امیدوار هستیم با مانع زدایی‌ها و پشتیبانی‌های لازم، روند افزایش تولید سایپا در ماه های باقیمانده از سال نیز ادامه داشته باشد.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۱:۰۲ ,۰۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


افزایش تصاعدی خودروهای برقی نشان می‌دهد آنها تا اوایل دهه 2040 بازار جهانی خودرو را در اختیار خواهند گرفت؛ این امر بازار نفت را تحت‌تأثیر قرار ...

رصد بازار حاکی از افزایش قیمت ده‌ها میلیون تومانی خودروهای دوگانه‌سوز بازار در دو ماه اخیر است.

قیمت خودرو، امروز در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز با تغییر اندک همراه است.

امیرحسین کاکایی گفت: در سال‌های اخیر خودروسازها برای کاهش زیان خود به واگذاری سهام‌ها روی آوردند و از درون ضعیف شدند و در حال حاضر معلوم نیست ...

نظر خود را ثبت کنید