رییس مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، از ثبت ۷۸۶ زمین‌لرزه در آبان ماه ۱۴۰۰ توسط شبکه‌های لرزه‌نگاری وابسته به این موسسه خبر داد.

اسماعیل بایرام نژاد روز شنبه در پاسخ به این سوال که از ابتدا تا پایان آبان امسال چه تعداد زمین لرزه توسط مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک در نواحی مختلف ایران و مناطق همجوار ثبت و تعیین محل شده است، اظهار داشت: در ماه گذشته، تعداد ۷۸۶ زمین لرزه در کشور و نواحی همجوار ثبت شد که از این تعداد ۶۶۲ زمین لرزه با بزرگی کمتر از سه، ۱۰۳ زمین لرزه با بزرگی بین سه تا چهار،  ۱۸ زمین لرزه با بزرگی چهار تا پنج، یک زمین لرزه با بزرگی پنج تا ۶ و ۲ زمین لرزه به بزرگی ۶ تا هفت به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: دو زمین لرزه پیاپی به بزرگی های ۶.۲ و ۶.۳ در روز ۲۳ آبان ۱۴۰۰ در حوالی فین استان هرمزگان به عنوان بزرگترین زمین لرزه های کشور در این ماه و همچنین از ابتدای سال تاکنون بوده است.

رییس مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران توضیح داد: در بین استان های کشور، استان هرمزگان با ۲۰۵، خراسان رضوی با ۸۳ و کرمان با ۶۵ زمین لرزه بیشترین تعداد زمین لرزه در کشور را داشته اند.

بایرام نژاد اضافه کرد: در این ماه در استان تهران ۱۱ زمین لرزه ثبت شد که بزرگترین آن به بزرگی ۲.۶ در رودهن رخ داد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۱:۱۳ ,۰۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴ ریشتر حوالی عنبرآباد استان کرمان به ثبت رسید.

هر ساله در آخرین شنبه ماه مارس، میلیون‌ها نفر در سراسر کره زمین چراغ‌های منازل‌شان و همه وسایل الکترونیکی را خاموش می‌کنند تا به زمین دست ...

امشب مجموعه فرهنگی‌گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس به احترام زمین، خاموش می‌شود.

زلزله‌ای به بزرگی ۴.۴ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) روز پنجشنبه حوالی بهبهان در استان خوزستان را لرزاند.

زمین لرزه ای به بزرگی ۴ ریشتر حوالی فین در هرمزگان را لرزاند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی