رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد که اجرای ماموریت خطیر اخیر دریانوردی نیروی دریایی ایران در اقیانوس اطلس و برگزاری رزمایش دریایی مشترک بین المللی در روسیه دلالت بر قدرت و ابتکار عمل خیره کننده در حوادث بزرگ و متصور آینده دارد.

به گزارش قرن نو، متن پیام سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس محترم ستاد کل نیروهای مسلح به این شرح است: فرارسیدن هفتم آذر ماه "روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران " که با عملیات مروارید  در تسخیر سکو های نفتی الامیه و البکر نظامیان رژیم بعثی عراق در جنگ تحمیلی و شهیدان گرانقدر این نبرد تاریخی پیوند خورده است را گرامی می دارم .

این واقعه بزرگ که نقطه عطفی در  روند حرکت  نیروی دریایی آجا برای دستیابی به قله‌های رفیع پیشرفت و اقتدار این نیروی  مقتدر است را به آحاد فرماندهان ، مدیران و کارکنان خدوم ، شجاع و مصمم این سازمان افتخارآمیز تبریک و تهنیت عرض می کنم.

بی شک امنیت پایدار و فراگیر امروز آبهای سرزمینی کشور عزیزمان و اقتدار بازدارنده نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی ایران با دو بال گستره خود در ارتش و سپاه که موجبات افتخار ایرانیان و اعتماد بین المللی از ظرفیت و توان امنیت ساز آنان را رقم زده است ؛ مرهون هدایت های حکیمانه و دوراندیشانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه ای ( مدظله العالی ) ، حمایت‌ها و ادعیه خیر ملت شریف و قهرمان و همت ، اراده و تلاش های عالمانه ، صادقانه و هوشمندانه رزمندگان این میدان راهبردی است.

اطمینان دارم تداوم این روند شکوهمند و تاریخ ساز که پس از اجرای ماموریت خطیر اخیر  دریانوردی در پهنه اقیانوس اطلس و برگزاری رزمایش دریایی مشترک بین المللی در روسیه دلالت بر قدرت و ابتکار عمل خیره کننده در حوادث بزرگ و متصور آینده دارد،  ضامن درخشش و جلوه گری های ایران و ایرانی در آوردگاه های سخت و سرنوشت ساز پیش رو خواهد بود.

 همت سترگتان در این راه مقدس را می ستایم و به دشمنان انقلاب و نظام اسلامی و بدخواهان ایران عزیز هشدار می دهیم برای توجیه حضور نامشروع و ناامن کننده خود در منطقه بویژه در خلیج فارس و دریای عمان از هرگونه ماجراجویی  و ارتکاب خطای محاسباتی پرهیز کنند و در غیر این صورت ، بایستی آتش خشم و اراده ای که آنها را وادار به فرار خفت بار از منطقه محکوم خواهد کرد ، را انتظار کشند.

۱۴:۵۳ ,۰۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


قوانین بین‌المللی دریاها، امکان اقدام مستقیم ایالات متحده علیه کشتی‌های دارای مصونیت حاکمیتی را (حتی در صورت نقض تحریم‌های ایالات متحده) ...

وزارت دفاع بریتانیا ساعاتی پیش با صدور بیانیه ای، شلیک اخطار نیروی دریایی روسیه به ناوشکن این کشور در نزدیکی آب های کریمه را تکذیب کرد.

سال‌ها است جنگ در سایه، میان ایران و اسرائیل با شدت و ضعف در عرصه‌های مختلف ادامه دارد؛ اما این روزها اسرائیل می‌کوشد با شعله‌ور کردن این ...

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران این توانمندی را دارد که بالاترین فناوری را در صحنه عمل و در زمینه زیردریایی ...

نظر خود را ثبت کنید