فرمانده یگان‌های ویژه ناجا، عملکرد مأموران پلیس ویژه در ناآرامی‌های اصفهان را تشریح کرد.

سردار حسن کرمی، فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در خصوص آخرین عملکرد مأموران یگان ویژه در حوادث اصفهان اظهار داشت: هفته قبل حدود سی تا چهل هزار نفر از کشاورزان و مردم ولایتمدار اصفهان با مجوز اقدام به تجمع کرده و به صورت آرام و قانونمند خواسته‌های خود را بیان کردند؛ در ادامه نیز رسانه‌ها و صداوسیما مطالبات آنها را بیان و سپس مسئولان مربوطه نیز با کشاورزان و مردم اصفهان صحبت کرده و در نهایت تجمع مردم پایان یافت.

وی افزود: تعداد اغتشاشگران در ناآرامی‌های اصفهان حدود دو تا سه هزار نفر بود که با شعار و سنگ و چاقو و آتش زدن چادر کشاورزان، مردم را سپر خواسته‌های نامشروع خود کردند. فرمانده یگان‌های ویژه ناجا به ناآرامی‌هایی که از روز جمعه در اصفهان شکل گرفت اشاره و بیان داشت: متأسفانه عوامل ضدِانقلاب، شیرینی اعتراض رسمی و قانونی را تبدیل به صحنه خشونت کردند؛ زیرا ضدِانقلاب نمی‌خواهد که مردم حرف خود را بزنند و با فراخوان و آتش کشیدن چادر کشاورزان مانع از مطالبه‌گری آرام و به‌حق مردم شدند.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا اعلام کرد: مأموران یگان‌های ویژه ناجا در راستای حفظ و حراست از امنیت، آرامش و آسایش مردم و تجهیزات و اموال عمومی وارد صحنه شده و مثل همیشه با مدارا و صبر، سعی در آرامش کردن محیط داشتند.

وی گفت: مأموران ما دراین‌زمینه سنگ خوردند، فحش و توهین شنیده و مجروح شدند اما نگذاشتند به مردم آسیب برسد.

سردار کرمی با بیان این مطلب که صبر و تحمل و مدارا و گفت‌وگو اولویت کاری مأموران یگان‌های ویژه ناجا است گفت: در اینگونه حوادث اصولاً یگان ویژه از تجهیزاتی همچون صوت، پینت‌بال، آب‌پاش و سلاح‌های مرسوم در دنیا استفاده می‌کند؛ زیرا این سلاح‌ها به افراد آسیب نمی‌زند.

سردار کرمی با تأکید بر این مطلب که عوامل ضدِانقلاب و اغتشاشگر درصدد آسیب به مردم، تأسیسات و اماکن بودند، اظهار داشت: یگان ویژه برای کنترل اوضاع از ابزار قانونی خود استفاده کرد و تا آنجا که می‌توانست اقدام به ارشاد و راهنمایی افراد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش فارس که چه تعداد از مأموران یگان ویژه مصدوم شدند گفت: با تجهیزات کافی مأموران یگان ویژه تعداد کمی مجروح داشتیم؛ تعدادی که در راستای مصالحه و با داشتن تحمل و صبر زیاد در مقابل سنگ‌پرانی اغتشاشگران زخمی شدند.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در پاسخ به پرسش دیگری دراین‌خصوص که چه تعداد از اغتشاشگران دستگیر شده‌اند اعلام کرد: عوامل اطلاعاتی نامحسوس یگان ویژه با مستندسازی و طبق روال قانونی عوامل و محرکین اصلی را شناسایی کرده و تا این لحظه تعداد ۶۷ تن از آنها را دستگیر کرده‌اند.

وی با اشاره به این نکته که معاندین، سلطنت‌طلب‌ها و منافقین که کارنامه ننگینی از آنها در ذهن مردم عزیز ایران وجود دارد، به طور مستمر و با برنامه به دنبال نا آرامی و ایجاد رعب و وحشت هستند، گفت: دشمنان‌ ایران اقدام به تهیه دستورالعمل با هدف آسیب به یگان‌های ویژه کردند، فارغ از اینکه یگان ویژه با بهره‌گیری از ظرفیت مردمی خود اجازه خودنمایی به بدخواهان نخواهد داد.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا از مردم فهیم درخواست کرد تا با هوشیاری و جدا کردن صف خود از آشوبگران به ایجاد شرایط عادی کمک کنند.

سردار کرمی افزود: امیدوارم با عنایت خداوند منان و تلاش مسئولین مشکلات مردم عزیز مرتفع و آینده درخشانی در انتظار کشورمان باشد.

5965

منبع: خبرگزاری فارس

۱۷:۰۸ ,۰۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


تجمعات امروز اصفهان بدون حضور کشاورزان و با آتش زدن موتور پلیس و شکستن شیشه های آمبولانس به خشونت کشیده شد.

استاندار یزد از برگزاری جلسه شورای امنیت کشور پس تخریب تاسیسات خط انتقال آب شرب یزد خبرداد و گفت: پیگیری‌های لازم در این زمینه در حال انجام ...

نماینده مردم نطنز در مجلس با اشاره به ناآرامی‌های اخیر اصفهان گفت: با توجه به نزدیک بودن مذاکرات دشمنان می‌خواهند القا کنند ایران از ثبات ...

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد: همیشه سوء استفاده‌کنندگان با رفتارهای غلط مسیر بر حق اعتراض را به بیراهه می‌برند.

نظر خود را ثبت کنید