ایرنا نوشت: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بیش از ۸۰۰ هزار کارگر ساختمانی در کشور زیر پوشش خدمات بیمه قرار دارند و از مزایای آن برخوردار هستند.

 «میرهاشم موسوی» روز شنبه افزود:  شمار زیادی  کارگر ساختمانی وجود دارد که متقاضی دریافت بیمه هستند و در این راستا طرحی در مجلس ارایه شده و چنانچه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مصوب شود جامعه کارگران ساختمانی همه موارد را برای بهره‌مندی از مزایای بیمه در اختیار خواهند داشت.
وی در خصوص شرایط دریافت تسهیلات کرونا از سوی این جامعه هدف نیز گفت: کارگرانی که اسامی آنان در فهرست صنف  کارگری بوده از ظرفیت و مزایای بیمه استفاده کردند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: ۱۳۴ هزار کارفرمای کشور در بخش‌های گردشگری، ورزشی و تالارهای پذیرایی از شرایط استمهال برای پرداخت بیمه در ایام کرونا بهره‌ مند شدند.

موسوی بیان کرد: با توجه به کاهش درآمد در زمان شیوع ویروس کرونا، در بخش کارفرمایان و پیمانکاران نیز فرصت داده شد که برای پرداخت حق بیمه خود از ظرفیت بخشودگی جرایم برخوردار شوند و همچنین از فرصت استمهال سه ماهه به‌منظور پرداخت حق بیمه نیز بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: اساس برنامه مذکورپرداخت حق بیمه‌ها از سوی کارفرمایان درحال پرداخت است.

اعضای فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه) برای بررسی مسایل و مشکلات جامعه کارگری استان مرکزی به اراک سفر کرده و از واحدهای تولیدی آذرآب، آلومینیم ،واگن پارس و هپکو بازدید کردند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۷:۲۳ ,۰۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


جان کارگران موضوع پر اهمیتی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

نتایج یک پژوهش نشان می دهد تعداد افراد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸ افزایش داشته و استان تهران بیشترین جمعیت ...

نایب رییس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: بهتر است که دولت حذف ارز 4200 برای دارو را نگه دارد و یا پلکانی افزایش ...

علیرضا حیدری گفت: ما منتظریم که آثار تامین اعتبار سازمان را در بخش‌های مختلف ببینیم و معضلات سازمان در ابعاد مختلف برطرف شود؛ پیش از آن، همه ...

نظر خود را ثبت کنید