تعدادی از ایثارگران مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات ایثارگری برای دریافت معوقات خود مقابل ساختمان بنیاد شهید تجمع کردند.

از ظهر امروز حدود ۱۰۰ نفر از ایثارگران برای دریافت بخشی از مطالبات خود در مقابل ساختمان مرکزی بنیاد شهید واقع در خیابان طالقانی تجمع کردند. این افراد که مشمولین ماده ۳۸ قانون جامع ایثارگری هستند، درخواست دریافت معوقات خود را دارند.

مشمولان ماده ۳۸ کسانی هستند که در طول دوران دفاع مقدس در جبهه حضور داشتند و یا در جریان انقلاب و بعد از آن به وسیله ترور شهید یا جانباز از کارافتاده کلی شدند و در هیچیک از دستگاه‌های موضوع ماده ۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران شاغل نبوده یا نیستند.

این افراد از طریق ستاد کل نیروهای مسلح حکم حقوقی هم تراز با نیروهای مسلح دریافت کردند و حقوق آنها توسط بنیاد شهید پرداخت می‌شود.

تاکنون حدود ۴۵ هزار نفر از ایثارگران مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات ایثارگری شده اند و در دوران ریاست سعید اوحدی رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران، بخش زیادی از معوقات این افراد پرداخت شد.

منبع: خبرگزاری مهر

۱۷:۴۶ ,۰۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


عصر امروز مردم شهرکرد در اعتراض به طرح‌های انتقال آب از استان چهارمحال و بختیاری تجمع اعتراضی برگزار کردند.

دفتر مرکزی بنیاد شهید از روز گذشته، شاهد تجمع جمعی از ایثارگران مشمول ماده ۳۸ (جانبازان و آزادگانی که در هیچ یک نهادی استخدام نشده‌اند و از ...

هشدار می‌دهند، مدت‌هاست که هشدار می‌دهند اما ظاهرا هنوز باوری برای پذیرش این هشدارها نیست. همگان می‌دانند که سفره‌های مردم نزدیک به خالی ...

چرا افراطیون مدعی اصلاحات بر اقدام جنایتکارانه و شرارت‌بار نام اعتراض و مطالبه مدنی می‌گذارند و به نام مردم و ملت ایران جا می‌زنند؟

نظر خود را ثبت کنید