عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» سرمایه ارزشمندی برای مذاکره‌کنندگان ایرانی است، تاکید کرد: تا زمانی که تحریم‌ها لغو نشود و راستی‌آزمایی هم صورت نگیرد، ما به تعهدات خود بازنمی‌گردیم.

محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای و 1+4 از هشتم آذرماه اظهار داشت: ما خاطره شیرینی از دوره‌های قبلی مذاکرات برجامی نداریم و علت آن هم، هزینه‌های تحمیل شده و فشارهای وارد شده به ملت ایران بوده که حتی در شرایط سخت کرونایی و کمبود دارو و واکسن نیز این فشارهای تحریمی ظالمانه و غیرانسانی ادامه داشته است.

وی تأکید کرد: با وجود این، ملت ایران با ایستادگی به این فشارها پاسخ دادند؛ آن هم در شرایطی که غربی‌ها نه تنها شرایط صلح و دوستی برقرار نکردند که دائماً زمینه‌های دشمنی و سوء نیت را افزایش دادند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مهمترین نکات ضروری برای دور جدید مذاکرات هسته‌ای، اظهار داشت: حفظ حقوق هسته‌ای ملت ایران که جوانان ما با جهاد علمی و با تقدیم خونشان آن را تثبیت کردند، از مهمترین نکاتی است که در دور جدید مذاکرات باید مورد توجه قرار گیرد.

رشیدی ادامه داد: علاوه بر این، باید توجه داشت که تا تحریم‌ها برداشته نشود و راستی‌آزمایی صورت نگیرد، جمهوری اسلامی ایران به تعهدات قبلی خود برنمی‌گردد، چرا که ما قبلا تعهدات خود را انجام داده‌ایم اما تحریم‌ها باقی ماند و لغو نشد.

فهرست‌های جدید تحریم اشخاص و شرکت‌ها، نشانه خصومت غربی‌هاست

وی خاطرنشان کرد: اگر طرف‌های مقابل واقعاً می‌خواهند با نگاه مثبت حرکت کنند، چرا هر روز لیست جدیدی از تحریم‌های آمریکایی و انگلیسی علیه اشخاص و شرکت‌های ایرانی بیرون می‌آید؟، این نشانه سوءنیت و خصومت است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» سرمایه ارزشمندی برای مذاکره‌کنندگان ایرانی است، تأکید کرد: این قانون کمک می‌کند تا مذاکره‌کنندگان ما، مثل قبلی‌ها گرفتار وعده‌های طرف مقابل نشوند.

نتیجه توهم‌های آمریکادوستانه برخی‌ها چه شد؟!/ مذاکرات ایران، با 1+4 است

رشیدی همچنین در واکنش به جریان تبلیغی حامیان دولت سابق در خصوص مذاکره مستقیم با آمریکا و توافق با این کشور در دور جدید مذاکرات، تصریح کرد: این تجربه را در دوره قبل با فشاری که دولت روحانی به نظام آورد، گذراندیم؛ نتیجه آن چه شد؟! آیا چیز جز خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های شدیدتر نصیب ملت ایران شد؟!

وی اظهار داشت: ما همیشه به تعهدات خود عمل کرده‌ایم و هیچ خدعه و نیرنگی نداشته‌ایم، اما آنها حتی در دوره دموکرات‌ها هم تحریم‌ها را برنداشتند و هیچ حُسن نیتی از خود نشان ندادند؛ بنابراین، این حرف‌ها توهم‌های آمریکادوستانه برخی‌هاست که خودش را نشان می‌دهد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس تأکید کرد: مذاکرات ایران، با 1+4 است و این از تأکیدات رهبر انقلاب و خطوط قرمز نظام است و تا زمانی که تحریم‌ها لغو نشود و راستی‌آزمایی هم صورت نگیرد، ما به تعهدات خود بازنمی‌گردیم.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۸:۵۷ ,۰۶ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان شاخص‌های نظریه مقاومت را دنبال می‌کنند گفت: با آنکه دولت سیزدهم تهدیدزدایی ...

کارشناسان اندیشکده‌های غربی براین‌باورند که رویکرد متفاوت دولت جدید ایران در قبال موضوعات کلیدی ازجمله: چگونگی رفع تحریم‌ها و اصرار بر ...

کشورهای عرب خلیج فارس در تلاش خود برای گفت‌وگو و همکاری منطقه‌ای مدعی هستند برای ترغیب دولت محافظه‌کار ایران جهت سازش بر سر میز مذاکره پیشنهادهای ...

جوزپ بورل هنگام بازگشت انریکه مورا، هماهنگ‌کننده مذاکرات، به اروپا گفت پاسخ ایران به اندازه کافی «مثبت» بوده است؛ آیا این اظهارات سیگنالی ...

نظر خود را ثبت کنید