عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: برخی شرکت‌های دولتی و عمومی به دلیل عدم نظارت دقیق دستگاه‌های نظارتی به حیاط خلوتی برای بعضی مدیران به منظور دریافت حقوق‌ها و پاداش‌های نجومی تبدیل شده است.

سیدنظام‌الدین موسوی نماینده مردم تهران با اشاره به ماجرای پرداخت‌ حقوق های نجومی گفت: پرداخت حقوق‌های نجومی از مدتها قبل یکی از مباحثی بود که به ویژه از جانب مقام معظم رهبری بر رفع این پدیده تبعیض‌آمیز تأکید شده بود.

وی افزود: از چند سال قبل موضوع حقوق‌های نجومی در رسانه‌ها مطرح شد و مشخص شد برخی از مدیران به بهانه‌های مختلف بسیار بیشتر از حد متعارف حقوق دریافت می‌کنند و مقام معظم رهبری چندین بار راجع به این موضوع تذکر دادند و خواستار برخورد با این مسئله شدند.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: حرکت‌هایی برای جلوگیری از پرداخت حقوق‌های نجومی انجام شد و اقداماتی هم در این زمینه صورت گرفت اما به نظر می‌رسد که این پدیده ریشه‌کن نشده.

موسوی خاطرنشان کرد: پرداخت حقوق‌های نجومی به ویژه در برخی شرکت‌های دولتی و عمومی که بعضاً نظارت کافی توسط دستگاه‌های نظارتی بر آنها وجود ندارد اتفاق می‌افتد و این شرکت‌ها برای برخی مدیران به حیاط خلوت تبدیل شده تا در این شرکت‌ها دریافتی‌های آنچنانی داشته باشند. 

وی افزود: البته حقوق‌ها و دریافتی‌های نجومی فقط در قالب حقوق نیست، بعضا در قالب مزایا، پاداش‌ها و در دیگر قالب‌های مختلف خودش را نشان می‌دهد که باید همه این موارد در موضوع برخورد با حقوق‌های نجومی در نظر گرفته شده و با آن مقابله شود. 

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: نمونه اخیر پرداخت حقوق نجومی را ما مشاهده کردیم و مشخص شد که بعضی از مدیران شرکت پتروشیمی امیرکبیر حقوق‌های نجومی دریافت کرده‌اند و دریافتی‌های سنگینی داشته‌اند و به نظر من صحبت‌های آیت‌الله رئیسی در مورد جلوگیری از پرداخت‌های نجومی ناظر به همین مسئله بود. 

موسوی خاطرنشان کرد: البته آنطور که من شنیده‌ام دریافت کنندگان حقوق‌ها و مزایای نجومی در پتروشیمی امیرکبیر که مربوط به مدیران این شرکت و مدیران دولت قبل بوده است و آنطور که من شنیده‌ام مدیرعامل جدید این مجموعه اقدامات و مقابله‌هایی را با پرداخت حقوق‌های نجومی در پتروشیمی امیرکبیر داشته است. 

وی افزود: رویه برخورد با حقوق‌های نجومی امر پسندیده‌ای است اما ما هم از دولت آقای رئیسی انتظاری جز این نداریم که با دریافت‌کنندگان حقوق‌ها و پاداش‌های نجومی برخورد جدی داشته باشد. 

منبع: خبرگزاری فارس

۰۸:۳۹ ,۰۷ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


حقوق آبان‌ماه کارمندان دولت که اطلاعات آنها در سامانه پاکنا وارد نشده به شرطی پرداخت می‌شود که بالاترین مقام مجاز دستگاه‌های اجرایی که معمولا ...

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رییس جمهوری به‌خوبی بر موضوع حقوق‌های نجومی دست گذاشته است، گفت: دولت باید به طور جدی ...

یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ گفت که کمیسیون تلفیق تصویب کرد که در سال آینده حداقل حقوق کارکنان پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان باشد.

در حالی که در آستانه ششمین ماه سال هنوز پرونده افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به ایستگاه پایانی نرسیده، سازمان اداری و استخدامی از ارائه ...

نظر خود را ثبت کنید