مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه هیچ اجباری برای تهیه لباس فرم برای حضور دانش‌آموزان در مدرسه وجود ندارد، گفت: در صورت توافق برای تهیه این لباس، انتخاب آن باید منطبق با تصمیم شورای مدارس و سلیقه دانش‌آموزان باشد.

نورعلی عباسپور روز یکشنبه درباره لباس فرم دانش‌آموزان اظهار داشت: پیشتر نیز بخشنامه شده بود که برای لباس فرم مدارس هیچ‌گونه اجباری وجود ندارد و در مورد این موضوع در شورای مدرسه توافق شده است.

وی ادامه داد: شورای مدرسه از نماینده اولیا، رئیس انجمن اولیا و مربیان، مدیر، نماینده معلمان و نماینده دانش‌آموزان تشکیل شده و لباس فرم دانش‌آموزان با تدبیر این افراد انتخاب می‌شود. در واقع بررسی موضوع لباس در آیین‌نامه اجرایی برعهده شورای مدرسه است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: معمولاً مدارس یک پوشش متحد را برای همه دانش‌آموزان انتخاب می‌کنند اما خانواده‌ها نباید حتماً هر سال لباس فرم نو خریداری کنند.

عباسپور افزود: خرید هرساله لباس فرم ممکن است برای برخی خانواده‌ها سخت باشد؛ بنابراین به انجمن گفته شده در این مواقع شورا به طور غیرمستقیم از خیرین کمک بگیرد که حرمت دانش‌آموز حفظ شود.

وی با بیان اینکه بارها اعلام شده هیچ‌گونه تحمیلی در زمینه لباس فرم به خانواده‌ها وجود نداشته باشد، گفت: لباس فرم دانش‌آموزان باید با فرهنگ ملی و مذهبی، سن دانش‌آموزان و توجه به شادابی آنها انتخاب شود.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان عنوان کرد: به مدارس توصیه شده که لباس فرم دانش‌آموزان با نظر و علاقه خود دانش آموزان باشد، مدارس چند رنگ را درنظر گیرند و با نظر اکثریت دانش‌آموزان در نهایت یک رنگ برای پوشش آنها انتخاب شود.

5965

منبع: خبرگزاری ایرنا

۰۸:۵۵ ,۰۷ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


اگرچه هنوز هم حضوری شدن مدارس و دانشگاه‌ها مخالفانی دارد اما مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که جمع بیشتری از مردم با حضوری شدن آموزش‌ها موافق ...

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره نحوه نظارت بر فعالیت مدارس و رعایت نکات بهداشتی با از سرگیری آموزش حضوری در مدارس توضیح داد و گفت: معتقدم ...

معاون حفاظت و پیشگیری از حریق سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ضمن تاکید بر نا ایمن بودن مدارس پایتخت گفت: بر اساس بررسی که انجام ...

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره وضعیت آموزش دانش‌آموزان مبتلا به کرونا و دارای بیماری خاص توضیح داد.

نشریه میدل ایست آی در گزارشی نوشت، از زمانی که طالبان به وعده خود مبنی بر بازگرداندن دختران به کلاس درس عمل نکردند، بسیاری از خانواده های افغان ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی