نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی گفت: نوری برنامه‌های خوبی برای آموزش و پرورش دارد و اجرای سند تحول بنیادین و اجرای کامل رتبه‌بندی معلمان از جمله برنامه‌های اوست.

به گزارش قرن نو در جلسه علنی روز یکشنبه (۷ آذرماه) و در جریان بررسی رأی اعتماد به «یوسف نوری» وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، موسی غضنفر آبادی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در موافقت با رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: رهبری با بیانیه گام دوم انقلاب می فرمایند دهه های آینده، دهه جوانان است که باید با انگیزه از انقلاب دفاع کنند و آرمان تمدن سازی اسلامی را محقق نمایند.

وی افزود: در این راستا باید از نیروی انسانی متعهد، کارآمد اصیل و با ایمان  استفاده کرد.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به سابقه درخشان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش،  اظهار داشت: وی صلاحیت تصدی این وزارتخانه را دارد. برای اجرای گام دوم انقلاب تنها بستری که هنوز درک نشده است، وضعیت آموزشِ جوانان است.

غضنفرآبادی افزود: امروز نظام جمهوری اسلامی بر خود می بالد که توانسته بی سوادی را ریشه کن کند و در این راستا وزیر پیشنهادی باید توجه ویژه به مناطق محروم داشته باشد.

وی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی بر لزوم تبیین لوایح مورد نیاز برای اجرای سند بنیادین تأکید دارد و اهداف سند تحول در برنامه های وی به صورت دقیق ذکر شده است، تاکید کرد: آموزش و پرورش مایه پیشرفت علم و فرهنگ کشور است و اگر در سطح و تراز خود به خوبی عمل کند بخش عظیمی از مشکلات کشور حل خواهد شد.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: اجرای قانون رتبه بندی فرهنگیان، پیگیری تصویب اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان، توجه به مناطق محروم، تأمین زیرساخت ملی سند تحول از برنامه های مهم وزیر پیشنهادی است.

۰۹:۲۵ ,۰۷ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش باید برنامه‌هایی برای تحقق مطالبات فرهنگیان از جمله لایحه رتبه‌بندی معلمان داشته ...

سند تحول آموزش و پرورش پس از ده سال، تنها درصد اندکی از آن اجرایی شده است و همچنان خاک می‌خورد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مذاکرات ما با شرکت‌های بیمه‌ای برای عقد قرارداد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان آغاز شده است گفت: بهترین بیمه را ...

نوری، وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به بند ۲۳ هیئت تخلفات که تجمعات غیرقانونی می‌تواند همکار فرهنگی را اخراج کند، تجمعات قانونی برای رسیدن ...

نظر خود را ثبت کنید