نمایندگان ایران با کسب میانگین ۴۴.۵۸ امتیاز در ۴ دوره گذشته لیگ قهرمانان آسیا، توانسته‌اند قطر را پشت سر بگذارند و ۳ سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم را در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۳ کسب کنند.

قرن نو - گروه ورزشی: در حالی که در فصل قبل لیگ قهرمانان آسیا سهمیه ایران2+2 بود اما گفته می شود قرار است در لیگ قهرمانان دو فصل بعد این سهمیه به 3 +1 افزایش پیدا کند. در همین خصوص عبدالمجید المنصور عضو کمیته مسابقات لیگ حرفه‌ای عربستان در توئیتر خود از امتیازبندی کشورها برای کسب کرسی‌های لیگ قهرمانان آسیا خبر داد و نوشت: انتظار می‌رود کنفدراسیون فوتبال آسیا در روزهای آینده رده‌بندی کشورها در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا برای سال ۲۰۲۱ را اعلام کند و انتظار می‌رود که عربستان سعودی برای اولین بار از زمان انتشار آن در سال ۲۰۱۴، صدرنشین این رده‌بندی شود. این رده‌بندی نشان دهنده نتایج باشگاه‌های هر کشور در رقابت‌های لیگ قهرمانان در ۴ سال اخیر است.

طبق ادعای عضو کمیته مسابقات لیگ حرفه‌ای عربستان، نمایندگان ایران با کسب میانگین ۴۴.۵۸ امتیاز در ۴ دوره گذشته لیگ قهرمانان آسیا، توانسته‌اند قطر را پشت سر گذاشته و ۳ سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم را در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۳ کسب کنند.

بدین ترتیب ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۳ دارای ۳ سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم خواهد بود. البته این ادعا باید توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی تأیید شود.

البته این سهمیه برای ۲ سال دیگر است و در نسخه سال ۲۰۲۲، همچنان سهمیه ایران ۲+۲ خواهد بود.

۰۹:۵۳ ,۰۷ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


کنفدراسیون فوتبال آسیا امکان جدیدی برای تیم های ایرانی حاضر در مسابقات لیگ قهرمانان در نظر گرفت.

لیگ ایران هم با کسب ۸۲.۹۵۰ امتیاز عنوان سومین لیگ برتر در غرب آسیا را کسب کرد.

مجید صدری از حل مشکلات مربوط به صدور مجوز حرفه‌ای این تیم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.

با اعلام رسمی AFC، رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۳ همگام با تقویم فوتبال اروپا برگزار می‌شود و سهمیه بازیکنان خارجی نیز به ۵+۱ افزایش ...

نظر خود را ثبت کنید