مقامات پکن اعلام کرده‌اند شیائومی کارخانه‌ای برای تولید خودروی برقی در این شهر احداث خواهد کرد تا سالیانه سیصد هزار دستگاه بسازد. این کارخانه در دو فاز و در منطقه توسعه فناوری و اقتصادی پکن ساخته خواهد شد.

سازمان توسعه اقتصادی دولتی Beijing E-Town در صفحه رسمی وی‌چت خود اعلام کرد که مقر اصلی، مرکز فروش و تحقیقات شیائومی به‌زودی در پکن ساخته خواهد شد. این سازمان انتظار دارد که کارخانه این غول فناوری تا سال ۲۰۲۴ به مرحله تولید انبوه برسد. پیشتر «لی جون»، مدیرعامل شیائومی در ماه اکتبر از این زمان‌بندی خبر داده بود.

با توجه به گزارش امروز می‌توانیم انتظار داشته باشیم که برنامه شیائومی برای حضور در بازار خودروهای برقی نه‌فقط برای رقابت با خودروسازان چینی ازجمله Nio و Xpeng، بلکه برای رویارویی با خودروسازان خارجی نظیر تسلا خواهد بود. بااین‌حال، تسلا تجربه بسیار بیشتری دراین‌زمینه دارد و همین مسئله باعث می‌شود که کار شیائومی بسیار سخت شود. باید منتظر بمانیم تا ببینیم این شرکت با چه رویکردی به دنبال جلب توجه کاربران خواهد رفت.

شیائومی فروردین امسال اعلام کرد که بودجه‌ای ده میلیارد دلاری را در طول ده سال به توسعه کسب‌وکار خودروهای برقی خود اختصاص می‌دهد. این شرکت تاکنون دو کسب‌وکار جدید را برای این منظور به ثبت رسانده است؛ یکی از آنها در شهریور امسال با سیصد کارمند شروع به کار کرد و دیگری هفته گذشته به ثبت رسید تا احتمالاً به توسعه قطعات یدکی بپردازد.

این غول چینی در چند وقت اخیر مشغول افتتاح هزاران فروشگاه به منظور بالا بردن نرخ رشد کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند خود بوده است و در نهایت از همین فروشگاه‌ها برای عرضه خودروهای برقی خود استفاده خواهد کرد. متأسفانه درحال‌حاضر اطلاعات زیادی از استراتژی شیائومی برای تولید خودروی برقی در دست نیست.

5965

منبع: دیجیاتو

۱۱:۱۸ ,۰۷ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


شرکت شیائومی که حالا عنوان غول تلفن‌های هوشمند چین را در اختیار دارد، روز چهارشنبه اعلام کرد که به صورت رسمی ثبت واحد خودروهای برقی خود را ...

شیائومی به‌تازگی و در راستای مقررات صادرات، تلفن‌های همراه برخی کشورها را مسدود کرده است.

مدیرعامل شرکت چینی تولیدکننده تلفن‌های هوشمند شیائومی از تولید انبوه خودروهای برقی در نیمه اول سال ۲۰۲۴ خبر داد.

طبق جدیدترین اخبار منتشر شده، شیائومی ۲۹ تیر ماه (چهارشنبه هفته‌ی جاری) از جدیدترین گوشی هوشمند میان‌رده خود با نام ردمی K۵۰i در بازار هند ...

نظر خود را ثبت کنید