دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد اعلام کرد که تنها کالاهایی که قبل از ابلاغ ممنوعیت، سفارش‌گذاری شده‌اند جهت جلوگیری از زیان تجار و بازرگانان قابلیت ورود به کشور را دارند.

به گزارش قرن نو، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعلام کرد: پس از دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی‌بر ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره‌ای به کشور، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی طی ابلاغیه‌ای مناطق آزاد کشور را مشمول اجرای دستور رهبری کرده است.

از طرفی برخی از ثبت سفارش‌ها، خرید اقلام و لوازم خانگی و ورود این کالاها به انبار گمرک مناطق آزاد کشور قبل از مصوبه و ابلاغیه مقام معظم رهبری (مدظله) بوده و زمان ثبت بارنامه در کشور مبدأ برای برخی تجار مربوط به قبل از ابلاغیه رهبری است که این موضوع براساس دستور محمد عباسی، دادستان عمومی و انقلاب کیش نیز مورد تأیید قرار گرفته است.

5965

۱۱:۳۰ ,۰۷ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


درحالی‌که خبرها حکایت از دستیابی به توافق ایران و عراق برای آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده دارد، هنوز این مهم اجرایی نشده است.

طی نامه‌ای از سوی رئیس دفتر ریاست جمهوری به وزرای صمت و اقتصاد، واردات هرگونه لوازم خانگی کره‌ای به کشور ممنوع شد.

بررسی‌های صورت مالی دو خودروساز بزرگ کشور نشان می‌دهد طی سال گذشته هزینه‌های اداری و عمومی گروه سایپا 3 هزار و 600 میلیارد تومان و این مقدار ...

چهارمین بازیکن کره جنوبی هم به دلیل ابتلا به کرونا بازی با ایران را از دست داد.

نظر خود را ثبت کنید