رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: به تازگی برخی دفاتر املاک به قصد فروش و اجاره، فایل‌های خود را در اختیار افراد غیر قرار می‌دهند که ضمن به خطر انداختن امنیت صاحب‌خانه، تخلف صنفی محسوب می‌شود و به جد با این موارد برخورد می‌کنیم.

مصطفی‌قلی خسروی اظهار کرد: اخیرا دیده شده که برخی دفاتر املاک از افراد غیر دعوت می‌کنند تا فایلهای موجود را به فروش برسانند و اعلام می‌کنند اگر کسی واحد مورد نظر را به فروش برساند ۶۰ تا ۷۰ درصد پورسانت به او تعلق می‌گیرد. این کار تخلف است که ما طبق ماده ۲۸و با کمک نیروی انتظامی به جد با این دفاتر برخورد می‌کنیم. کما اینکه بر اساس گزارشهایی دریافتی در روزهای اخیر نسبت به پلمب این اماکن اقدام کردیم.

وی افزود: افرادی یک مکان را تحت عنوان دفتر املاک تجهیز می‌کنند و  به کسانی که حرفه‌شان ارتباطی با مشاور املاک ندارد می‌گویند این فایل را برای ما بفروش و پورسانت دریافت کن. این باعث اختلال در کار مشاوران املاک می‌شود. صاحبان واحدهای صنفی باید از اتحادیه مجوز دریافت کنند و کسانی که در دفاتر مشغول کار هستند باید آموزش ببینند. هرکسی نمی‌تواند نسبت به عقد قرارداد اقدام کند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک تاکید کرد: طبیعتا برای فعالیت در دفاتر املاک باید آموزشها و مجوزهای لازم اخذ شود و جدا با افرادی که به نیت سودجویی، افراد فاقد تخصص را به خدمت می‌گیرند در هر قد و قواره ای باشند برخورد می‌کنیم. اجازه نمی‌دهیم امنیت خانه مردم و همچنین امنیت شغلی مشاوران املاک دارای مجوز به خطر بیفتد.

خسروی با بیان اینکه به‌کارگیری افراد غیر در دفاتر املاک، ضریب اطمینان را کاهش می‌دهد خاطرنشان کرد: در دهه ۷۰ شهرداری تهران دفاتری را دایر کرد و لیستی از خانه‌هایی که برای فروش یا اجاره وجود داشت در اختیار متقاضیان قرار می‌داد. عده‌ای از این موقعیت سوءاستفاده کردند، به خانه مردم رفتند و سرقتهایی صورت گرفت که به تدریج آن مساله جمع شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر مراجعات مشتری‌ها به خانه‌ها در دفاتر املاک ثبت می‌شود. مشاوران فرمی را به مشتری می‌دهند که مراجعات خود به خانه‌ها را در آن ثبت و امضا می‌کنند. این مساله برای امنیت کار بسیار اهمیت دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۳:۳۰ ,۰۷ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


شهرهای آسیایی توانستند بیشترین تعداد آسمان‌خراش را در سال گذشته تکمیل کنند به طوری که در بین ده شهری که بیشترین تعداد آسمان‌خراش را در سال ...

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در خصوص وام ودیعه مسکن گفت: مستأجرانی که نیمه دوم سال مهلت قراردادشان است، می‌توانند مدارک خود را در ...

رئیس اتاق تعاون ایران گفت: در راستای کمک به ساخت مسکن در کشور و با امضای تفاهم‌نامه‌ای با وزارت راه و شهرسازی بخش تعاون متعهد شد در چهار سال ...

طبق تازه‌ترین آمار ارائه‌شده توسط وزارت راه و شهرسازی، یک میلیون و ۳۹ هزار و هشتاد نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند.

نظر خود را ثبت کنید